Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Ünlü Denetim Firması: Binance’in, Bitcoin (BTC) Rezervlerinin %100’den Fazla Teminatlı Olduğunu Tespit Etti!

Küresel denetim firması Mazars’a göre kripto borsası devi Binance kullanıcılarının Bitcoin’lerini (BTC) desteklemek için yeterli rezerve sahip.

Denetim raporu, Binance’in kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından mali şeffaflığı artırma taahhüdünü açıklamasının ardından geldi.

BNB Kasım ayı sonlarında, rezervlerin yatırımcıların varlıklarına bire bir oranını kanıtlamak için rezerv kanıtı (PoR) sistemini duyurdu. Binance ilk olarak Bitcoin verilerini yayınladı ve 22 Kasım 2022 saat 23:59 UTC itibariyle 575.742 Bitcoin’lik müşteri net bakiyesine karşılık 582.485 Bitcoin’lik zincir içi rezervle BTC varlıklarının müşteri varlıklarına oranının %101 olduğunu gösterdi.

binance haberleri

Binance %101 oranında teminatlandırıldı!

Binance tarafından aynı anlık görüntü için talep edilen Mazars’ın yeni denetim raporu, BNB’nin iddiasının doğruluğunu teyit ediyor gibi görünüyor.

“Müşterilere marj yoluyla kullandırılan Kapsam İçi Varlıklar ve Kapsam Dışı Varlıklar tarafından aşırı teminatlandırılan kredilerin dahil edilmesiyle, BNB’nin %101 oranında teminatlandırıldığını tespit ettik.”

Mazars, denetimin BNB ile üzerinde mutabık kalınan şartlar veya Anlaşmaya Varılan Prosedürler (AUP) kapsamında sınırlı ölçekte olduğunu söyledi.

“Bu AUP görevi bir güvence görevi değildir. Dolayısıyla, bir görüş veya güvence sonucu ifade etmiyoruz. Ek prosedürler uygulamış olsaydık, raporlanacak başka hususlar dikkatimizi çekebilirdi.”

Denetimin bir parçası olarak Mazars, adreslerin kendi mülkiyetleri altında olduğunu kanıtlamak için BNB’nin cüzdanlar üzerinde işlem yapmasını sağladı.

Binance, Ethereum (ETH) gibi diğer kripto para birimleri için rezerv kanıtı sağlamayı taahhüt etti ancak bu haberin yazıldığı sırada henüz bunu yapmadı.

Kraken’in kurucusu ve eski CEO’su Jesse Powell daha önce borsaların rezerv kanıtlarının yanı sıra mali yükümlülüklerini de açıklayarak şeffaflığı güçlendirebileceğini söylemişti.

Kripto analiz firması Nansen’e göre yaklaşık 67 milyar dolar değerindeki kripto varlıklarıyla BNB, diğer 11 borsanın toplamından üç kat daha fazlasını elinde tutuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!