Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Bitcoin, Ethereum, MATIC Fiyat Analizi: 12 Ağustos Perşembe

Genel kripto piyasası, son birkaç gün içinde BTC ve ETH’nin rallisine karşılık olarak fiyat artışlarına tanık oldu. Basın zamanında, hem BTC hem de ETH, satın alma gücü düştüğü için fiyatlarda bir gerileme yaşadı. Düzeltmeye rağmen, BTC 45.500 dolarlık destek seviyesinin üzerinde işlem gördü ancak ETH 3.160 dolarlık destek seviyesinin üzerine düştü. Son olarak, MATIC, 1,42 dolarlık direnç seviyesine dokunmaya çalışabileceği için yükselişini sürdürdü. 

Bitcoin

kriptoup bitcoin 52
BTC/USD , TradingView

ABD altyapı faturasıyla ilgili gelişmelerin ortasında, Bitcoin yükseldi ve fiyatlar sadece üç gün önce 46.060 dolara dokunduğundan üç ayın en yüksek seviyesini aştı. O zamandan beri yükseliş eğiliminde, ancak bugün basın zamanında, kripto varlığı son 24 saat içinde %2’lik bir kayıp kaydettikten sonra 45.727 $ seviyesinde kaldı. 

 Göreceli Güç Endeksi orta çizgiye yakın güneye doğru hareket etti ve bu da alış ve satış baskısının dengeli olduğunu gösteriyor. Müthiş Osilatör’de görüldüğü gibi düşüş baskısı artıyor gibi görünüyordu. Chaikin Money Flow, buna paralel olarak, çıkışlar üzerinden sermaye girişlerinde bir düşüşe dikkat çekti. 45.500 dolarlık destek hattını aşması durumunda BTC için bir sonraki destek seviyesi 42.770 dolardır. 

Ayılar ralliyi engellediğinden, Bitcoin’in 48.400 dolarlık direnç işaretine dokunmaya çalışmak için 45.500 doların üzerinde kalması hayati önem taşıyor. 

Ethereum

kriptoup ethereum 65
ETH/USD , TradingView

Ethereum’un yükseliş trendi, son 24 saat içinde fiyatlarda %2,7’lik bir düşüş kaydettikten sonra durdu. Yazma sırasında, ETH 3.106$’dan işlem görüyordu ve 3.167$’lık destek seviyesinin üzerine düştü. Ayıların daha fazla itmesi, 2,957 dolarlık destek bölgesi çevresinde ETH ticareti anlamına gelir. Bu bölgede istikrar sağlanamaması, ETH’yi 2.466 dolardan daha da aşağı indirebilir. 

Teknikler, satın alma gücünde bir düşüşe işaret ediyor; Göreceli Güç Endeksi, piyasada nötr bir alış ve satış baskısına işaret ettiği için orta hatta işlem gördü. Müthiş Osilatör üzerindeki kırmızı sinyal çubukları da düşüş kuvvetinin yeniden canlandığını gösteriyor. 

Son olarak, Bollinger Bantları dar kaldı ve minimum piyasa oynaklığını ima etti. Fiyatın mevcut seviye civarında istikrar kazanması durumunda, boğalar ETH’yi 3.411 dolara itme gücünü bulabilir.

telegram 12

MATIC

kriptoup matic 4
MATIC/USD , TradingView

MATIC, Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olarak yükseliş duruşunu sürdürdü. Basın zamanında 1,34 dolar değerindeydi, son 24 saatte %7’lik bir kazanç kaydetti. Sürekli yukarı yönlü momentum ile varlık, dün olduğu gibi ikinci kez 1,42 dolar tavan seviyesini test edebilir. MATIC için teknik görünüm oldukça yükselişini sürdürdü. 

Göreceli Güç Endeksi, 68’lik bir yükseliş okuması verdi ve bu da piyasada yüksek bir alıcı yoğunluğu olduğunu gösteriyor. MACD, yeşil histogramların sayısındaki güce dikkat çekerek aynı şeyi doğruladı. 

Tersine, ayrılan Bollinger Bantları, yaklaşan ticaret seanslarında artan piyasa oynaklığını önerdi.

kaynak: ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!