Altcoin Haberleri

Elon Musk, Kriptoyu Twitter’a Getirmenin Akıllıca Olmadığını Söyledi!

Şirketin yeni CEO’su Elon Musk’a göre, kripto ödemelerinin eklenmesi Twitter için doğal bir uyum olacaktır.

Mario Nawfal tarafından sunulan yeni bir Twitter Spaces’ta Elon Musk, hem dijital hem de geleneksel para birimlerinde işlem yapma yeteneği de dahil olmak üzere sosyal medya güç merkezinin geleceğine yönelik vizyonundan bahsetti.

“WeChat, Twitter’ın sahip olması gereken pek çok işleve sahip. Twitter’ın hem itibari hem de kripto para birimleriyle ödeme yapabilmesi bunu insanlar için kolay ve basit hale getirmesi hiç de zor değil.”

Musk’ın yorumları, Twitter’ın kendi kripto para birimi üzerinde çalışıyor olabileceğine dair söylentilerin yayılmaya başladığı bir dönemde geldi.

elon musk haberleri

Jane Manchun Wong adlı bir araştırmacı, Twitter’ın web uygulaması içinde gömülü bir “Twitter Coin” görüntüsü bulduğunu iddia etti. Wong’un hesabı artık Twitter’da değil ve olası kripto entegrasyonunu açıklayan tüm tweetler silindi.

Musk, kripto varlıklarının nihayetinde merkez bankaları ve küresel para politikaları üzerinde bir kontrol olarak ayaklarını bulacağına inandığını söyledi.

“Herhangi bir kripto paradan bahsetmeksizin, parasal sistemin tamamen bozulmamasını sağlamanın bir yolu olarak gelecekte kripto için bir rol olduğunu düşünüyorum. Esasen fiat sistemine rekabet sağlıyor. Yani itibari sistem aşırı kısıtlayıcı hale gelirse, kripto büyüyecektir.”

Elon Musk: İnsanlar değer kazanan kripto paraları kullanacak

Musk, devlet kontrolündeki Merkez Bankası Dijital Para Birimlerinin (CBDC’ler) pek işe yaramayacağını düşünüyor ve parasal sistemin büyük bir kısmının zaten dijital olduğunu söylüyor.

“Para dijital ama çok iyi bir şekilde değil. Bankaların kendi kripto para birimlerini yaratıp yaratmamaları bence biraz önemsiz. İnsanlar zaman içinde değer kazanacağını düşündükleri kripto para birimlerini kullanacak, kazanmayanları ise kullanmayacaklardır.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!