Kripto Borsa Haberleri

Bitget, TokenFi’yi Piyasa Manipülasyonu Endişeleri Sebebiyle Listeden Kaldırıyor

Kripto borsa platformu, token ekonomisinin şeffaflığı ve belirsiz ödül programları gibi çeşitli olası sorunları tespit ediyor.

Bitget adlı kripto para borsası, Floki’nin yan ürünü olarak bilinen TokenFi (TOKEN) hakkında piyasa manipülasyonu endişeleri nedeniyle listelemeden çıkarma ve geri alım kararı aldı.

Bitget, 31 Ekim’de yaptığı açıklamada, TokenFi ekibinin “ilk likiditeyi kötü amaçlarla denetleyerek” piyasanın manipüle edildiğinden endişe duyduğunu belirtti. Ayrıca, Bitget, merkezi olmayan borsalardaki likidite sorunlarına da işaret ederek, likidite havuzuna sadece 2.000 dolardan daha az tokenin eklendiğini vurguladı.

“Ek olarak, projenin detaylı incelemesi sırasında, şeffaf olmayan bir token yapısı ve belirsiz bir ödül programı gibi olası sorunlar tespit edildi.”

bitget 1

Bitget, 31 Ekim 2023’te TokenFi’ye yönelik yatırım ve ticaret faaliyetlerini durdurdu ve tüm bekleyen işlemleri iptal etti. Borsa, 7 Kasım 2023 tarihine kadar tokenleri en son kapanış fiyatından geri almayı hedefliyor. Süreç sonunda, Bitget tokenleri geri alım bedelinden USDT’ye dönüştürecek.

TokenFi’nin listelenmesinden sadece dört gün sonra bu kararın alındığına dikkat çekiliyor. Floki tarafından yapılan bir Medium duyurusuna göre, TokenFi, “trilyonlarca dolarlık tokenleştirme endüstrisinden gelir elde etmeyi” hedefleyen bir kripto ve varlık tokenleştirme platformu olarak tanımlandı.

CoinGecko verilerine göre, TOKEN şu anda %284’lük bir artışla 0,018 dolardan işlem görmekte.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!