Kripto Borsa Haberleri

Binance CEO’su CZ, Asılsız Söylentilere Tepki Gösterdi!

Dünya çapındaki en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su, Interpol’ün “kırmızı bülten” listesinde bulunduğu hakkındaki temelsiz dedikodularını sert bir dille eleştirdi.

Binance CEO’suna Karalama Yapıldı

Twitter’da paylaşılan, düzenlenmiş gibi görünen bir görsel, Interpol’ün kırmızı bülten sayfasında Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun fotoğrafını bulunduruyor.

Kırmızı bülten, dünya genelindeki güvenlik güçlerine “iade, teslimat veya benzeri yasal işlemleri bekleyen bir kişinin bulunması ve geçici olarak tutuklanması” konusunda yapılan bir çağrıdır.

CZ’ye göre, bu görsel Photoshop kullanılarak düzenlenmiş.

Interpol‘ün CZ’nin yerini aradığına dair dedikodular, kripto fenomeni Cobie’nin SHA256 hash ile şifreli bir mesajı tweetlemesiyle ortaya çıktı.

“Interpol Kırmızı Bülteni için CZ.”

Cobie, kimsenin bunu okumaması gerektiğini belirtti.

“Geçen yıl, sır açıklanmadan önce 20’den fazla kez SHA256 hash’i yayınladılar. Hash taahhüt planının amacı, sır açıklanana kadar kimsenin onları okuyamamasıdır…

telegram 12

Eh, bu bir ‘tahmin’ ve bir dedikodu. Bunların gerçekten Interpol’e sızmadan, içeriden bilgi olarak kabul edilmesi oldukça imkânsız görünüyor ve bu pek olası değil.”

CZ, kripto para piyasası katılımcılarını doğrulanmamış dedikodulara ve spekülasyonlara kulak asmamaları için uyardı.

“FUD veya Photoshop’la düzenlenmiş görsellere dayanarak panik satış yaparsanız, büyük olasılıkla zengin olamazsınız. FUD kaynaklarını engelleyin.” diye belirtti.

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!