Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Borsa Haberleri

Kripto’nun Zengin Milyarderi Sank Bankman, Korkunç Uyarıda Bulundu!

En zengin ikinci kripto milyarderi, piyasadaki gerileme devam ederken bazı dijital varlık şirketlerinin finansal zorluklarla karşı karşıya olduğu konusunda uyarıyor.

Forbes, FTX kurucu ortağı ve CEO’su Sam Bankman -Fried’in daha az bilinen bazı kripto borsalarının zaten iflas ettiğine inandığını bildirdi.

“Zaten gizlice iflas etmiş bazı üçüncü kademe borsalar var.”

Rapora göre Bankman-Fried, zorluklarla karşılaşan bazı rakamsal varlık şirketlerinin kurtarılamaz olduğu görüşünde.

“Temelde çok ileri giden şirketler var ve bilançoda önemli bir boşluk, düzenleyici sorunlar veya kurtarılacak çok fazla iş kalmaması gibi nedenlerle onları durdurmak pratik değil.”

46c1add3ae4b0cd0234b29ab4a80e3e0 kriptoup

Raporda, FTX CEO’sunun mücadele eden kripto firmalarına finansal olarak yardım etme hedefinin, etkilenen işletmeleri istikrara kavuşturmak ve kullanıcıları korumak olduğu belirtiliyor.

“Biliyorsunuz, eğer işleri bir şekilde istikrara kavuşturmak ve müşterileri korumak için gereken buysa, burada biraz kötü bir anlaşma yapmaya hazırız.”

Geçen hafta FTX , dijital varlık fiyatları düştükten sonra bilançosunu desteklemek için kripto borç veren BlockFi’ye yaklaşık 250 milyon dolar enjekte etti.

Bu ayın başlarında, kripto platformu Voyager Digital , Bankman-Fried tarafından kurulan bir miktar ticaret şirketi olan Alameda Research’ten 200 milyon dolar nakit ve 15.000 Bitcoin’den oluşan döner bir kredi aldı. Fonlar, piyasa oynaklığı sırasında müşteri varlıklarını korumak için kullanılacak.

Bankman-Fried, 24 milyar dolarlık net değeriyle Forbes 2022 dünyanın en zengin kripto milyarderleri listesinde ikinci sırada yer alıyor. Dünyanın en zengin kripto milyarderi, net değeri 65 milyar dolar olan Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao’dur.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!