Kripto Borsa Haberleri

Bittrex, 83 Çalışanı İşten Çıkardı!

Kripto borsaları Kraken ve Bittrex’in dijital varlık alanında devam eden kargaşanın ortasında küçüldüğünü ortaya koyuyor.

Bloomberg, San Francisco merkezli Kraken’in Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) düzenlenmiş bir değişim platformu işletmek için lisans almasının üzerinden bir yıldan kısa bir süre geçtikten sonra Abu Dabi ofisini kapattığını bildirdi.

Üçüncü en büyük kripto borsası, kripto kışının bir sonucu olarak küresel işgücünün %30’unu işten çıkarıyor. Bir sözcü, Kraken’in Orta Doğu ve Kuzey Afrika’ya (MENA) odaklanan ekibinin çoğunu zaten işten çıkardığını ancak firmanın MENA genel müdürü Benjamin Ampen de dahil olmak üzere bölgede bulunan bazı çalışanları tutmayı planladığını ve muhtemelen yalnızca geçiş sona erdiğinde ayrılacağını söyledi.

Bittrex işgücünü azaltıyor

Çarşamba günü Washington eyaletinin İstihdam Güvenliği Departmanı tarafından alınan bir İşçi Ayarlama ve Yeniden Eğitim Bildirimi (WARN) bildirimine göre, Seattle merkezli borsa ekibinin 83 üyesinin işine son veriyor.

Bittrex çalışanlarına gönderilen ve Twitter’da Autism Capital tarafından paylaşılan bir e-posta, işten çıkarmanın kripto piyasasındaki gerilemeden kaynaklandığını gösteriyor.

“SON DAKİKA: Bittrex makroekonomik piyasa koşullarını gerekçe göstererek bugün işten çıkarmalara başlıyor.”

bittrex haberleri
Kaynak: Autism Capital/Twitter

Ekim ayında Bittrex, soruşturmaların borsanın ABD yaptırımlarını ve kara para aklamayı önleme yasalarını ihlal ettiğini göstermesinin ardından ABD Hazinesi ve Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) ile 53 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!