Kripto Borsa Haberleri

Binance, FTX’in Çöküşünün Ardından İncelemeyle Karşı Karşıya!

FTX kripto borsasının çöküşü, Binance üzerindeki son soruşturma gibi hem kripto endüstrisi içinde hem de dışında çeşitli tepkilere yol açtı. Firmanın ani çöküşünden sonra birkaç borsa yatırımcısı arasında bir iflas bulaşması patlak verdi. İflas eden şirketler çoğaldı.

Bazı düzenleyiciler FTX’in çöküşüne ilişkin soruşturmalar açtı. Çökmüş platformun operasyonlarını çevreleyen şok edici ifşaatlar şimdi daha fazla düzenleyici kontrolün nedeni olarak hizmet ediyor. Buna ek olarak, bazı bekçi köpekleri soruşturmalarını kendi bölgelerinde faaliyet gösteren diğer kripto borsalarına da genişletti.

binance
binance, ftx'in çöküşünün ardından i̇ncelemeyle karşı karşıya! 1

Singapur polisi Binance’i soruşturuyor

Yakın tarihli bir rapora göre dünyanın en büyük kripto borsası, Singapur’da yeni bir soruşturmayla karşı karşıya. Soruşturmayı Singapur Polis Gücü’nün mali suç soruşturma birimi yürütüyor.

Daha önce bazı kişiler Singapur’da gördüğü muameleye ilişkin şüphelerini dile getirmişti, ayrıcalıklı muamele sunduğuna inanıyorlar. FTX’in çöküşü Binance ile yaşanan bir dramla başladı. Elindeki tüm FTX Token (FTT) varlıklarını tasfiye etme kararını açıkladı. Duyurunun ardından FTT düşmeye başladı ve o zamandan beri hiç toparlanamadı.

Binance soruşturması, yerel ödeme hizmetlerine ilişkin kuralların ihlaliyle bağlantılı!

Habere göre soruşturma, yerel ödeme hizmetlerine ilişkin kuralların ihlal edildiği iddiası üzerine başlatıldı. Singapur Para Otoritesi, ülkenin mali düzenleyicisinin davayı Polis Gücü’nün suç birimine kaydırmasıyla soruşturmanın hızlandığını açıkladı. Polis, soruşturmayı tamamlayana kadar bekleyen tüm yorumları saklı tutacaklarını belirtti.

Borsa ABD’de de soruşturma altında olduğu için mücadeleleri birleştiriyor. ABD polisi ülkedeki bazı menkul kıymetler kurallarını ihlal edip etmediğini tespit etmeye çalışıyor.

Geçtiğimiz yıl Singapur’daki iştiraki kripto borsası olarak faaliyet göstermek üzere yaptığı başvuruyu geri çekti. Bu, Binance’in MAS’ın uyarı listesinin bir parçası haline gelmesinden birkaç ay sonraydı.

Bir Binance sözcüsü, e-posta aracılığıyla yorum yaparken borsanın Singapur yasalarına sıkı bir şekilde uyduğunu doğruladı. Sözcü ayrıca, borsanın gizli rolleri nedeniyle soruşturma hakkında yorum yapmayacağını belirtti.

Çöken FTX borsasının birkaç yatırımcı girişimi platformda büyük kayıplar ilan etti. Birçoğu maruz kalınan miktarı ve bunu silme olasılığını belirtirken, bazıları sessiz kalıyor.

binance haberleri
kaynak: tradingview

Güncel kripto fiyatlarını görmek için tıklayınız.

FTX bulaşmasından etkilenen bazı firmalar arasında Galaxy Digital, Genesis, Sequoia Capital, BlockFi ve Galois Capital bulunmaktadır. Dahası, Kripto uzmanları trenin daha da uzayacağına inanıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!