Altcoin Haberleri

Arjantin’de Worldcoin Rüzgarı: İlgi Gösterme Oranları Tarihi Zirveyi Gördü

Son dönemde Arjantin’de dijital kimlik ve kripto para alanındaki ilgi gözle görülür bir biçimde arttı. Özellikle de merkezsiz kimlik protokolü Worldcoin‘in yeni uygulaması World ID piyasaya sürüldüğünden bu yana. Worldcoin, Güney Amerika ülkesinde kaydettiği rekor sayıda doğrulamalarla gündeme geldi. Sadece 30 Ağustos’ta, 9.500 Arjantin vatandaşı Worldcoin ID ile kimlik doğrulaması yaptı.

Bu yüksek katılım, Worldcoin‘in mobil uygulaması World App‘in Arjantin App Store’da hızla popülerliğini artırmasına yol açtı. Temmuz ayında piyasaya sürülen Worldcoin, Kişilik Kanıtı (Proof-of-Personhood) metodolojisini benimseyerek, Orb isimli biyometrik tarama cihazları aracılığıyla kullanıcıların kimliklerini doğruluyor.

worldcoin

Ancak, hızlı popülerlik kazanan bu dijital kimlik projesi sadece Arjantin’de değil, global ölçekte de birçok ülkenin düzenleyici otoriteleri tarafından yakından izleniyor. Worldcoin, geçtiğimiz temmuz ayında WLD adlı kripto token’ini de piyasaya sürmüş ve kısa süre içinde tüm dünyadan büyük ilgi görmüştü.

Bu ilgi, uluslararası veri koruma otoritelerinin endişelerini de beraberinde getirdi. Almanya’nın Bavyera Eyaleti Veri Koruma Denetleme Ofisi ve Fransa Ulusal Bilişim ve Özgürlük Komisyonu gibi kurumlar, Worldcoin’in veri işleme uygulamaları üzerinde soruşturmalar başlattılar. Hatta Fransız yetkililer, Worldcoin‘in Paris ofisine yakın zamanda bir baskın düzenlemişti.

Arjantin, tüm bu düzenleyici endişelere rağmen, projeye olan günlük ilgisini artırmaya devam ediyor. Worldcoin‘in biyometrik tarama cihazları Orb, dünya genelinde dağıtılmış durumda ve bu da uluslararası veri koruma otoritelerinin projeyi yakından takip etmelerine neden oluyor.

Bu bağlamda, Worldcoin’in Arjantin’de elde ettiği rekor sayıdaki doğrulamalar, projenin toplum tarafından ne kadar hızlı benimsendiğinin bir göstergesi olabilir. Ancak bu hızlı benimseme, projenin düzenleyici soruşturmalarla karşı karşıya kalabileceğini de gözler önüne seriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!