Altcoin Haberleri

Changpeng Zhao, Binance’in Müşteri Varlıklarını Bire Bir Tuttuğunu Söyledi!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dünyanın en büyük borsasında tutulan varlıkların bire bir desteklendiğini söyleyerek korku, belirsizlik ve şüpheyle savaşıyor.

CNBC Squawk Box sunucusu Aaron Sorkin ile yaptığı yeni bir röportajda Zhao, müşterilerin herhangi bir miktarda para çekmesini kapsayan bir likidite sıkıntısı yaşamayacaklarını söyledi.

“İnsanlar Binance’te sahip oldukları varlıkların %100’ünü çekebilirler. Herhangi bir günde bir sorun yaşamayacağız. Yani kullanıcıların %100’ü varlıklarının %100’ünü çekse bile bize bir şey olmaz.

Geleneksel finans çevrelerinin bunu anlaması çok farklı çünkü bankalar kesirli rezervlerle çalışıyor ve geleneksel düzenleyiciler, birçoğu kripto işletmelerinin kesirli rezervlerle çalışmasının sorun olmadığını düşünebilir. Bu doğru değil. Kriptoda, likidite sıkışıklığı olduğunda bankaları kurtarmak için para basan bir merkez bankası yoktur. Dolayısıyla, kripto işletmeleri kullanıcı varlıklarını bire bir tutmak zorundadır ve biz de bunu yapıyoruz. Bu çok basit.”

BNB son zamanlarda platformundan büyük miktarda müşteri çekimi yaşadı ve bu da borsanın likiditesiyle ilgili endişeleri artırdı.

binance haberleri
changpeng zhao

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsasının başkanı, borsasındaki dijital varlıklar için rezerv kanıtlarını açıklamayı taahhüt etti. Ancak aralarında Kraken’in kurucusu Jesse Powell’ın da bulunduğu, BNB’nin ilk rezerv kanıtı raporunu şirketin mali durumunun tam bir resmini çizmediği için eleştirdi.

Binance’in kimseye borcu yok

Binance’in yükümlülüklerini açıklayıp açıklamayacağı sorulan Zhao, şeffaflığı artırmak için denetim firmalarıyla birlikte çalıştıklarını söyledi.

“Mali durum, yükümlülükler vb. konularda denetim yapmak üzere firmalarla çalışıyoruz. Çok basit bir şekilde, Binance’in insanlara borcu yok. Binance’in başka şirketlerden ya da başka fonlardan aldığı krediler yok. Sadece bizde yok. Ekosistemdeki herhangi bir fonu sorabilirsiniz. Aslında VC yatırımlarımız da yok. Yani kimseye borcumuz yok. Bir sonraki maaş bordromuz için bağımlı olduğumuz başka insanlara da kredi vermiyoruz.

Biz çok basit, kendi kendine yeten bir kuruluşuz ve nakit paramızı çok basit bir şekilde yönetiyoruz. Bu FTX durumundan çok ama çok farklı. FTX’ten zarar gören insanlar şimdi diğer herkes için endişeleniyor. Daha önce FTX’i savunuyorlardı, bu yüzden FTX’te paraları vardı. Ancak bir yılan tarafından ısırılmış olmaları diğer tüm hayvanların da aynı olduğu anlamına gelmiyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!