Altcoin Haberleri

Meme Coin PEPE’nin Gizemli Kurucusunun Kimliği Nihayet Açığa Çıktı!

Yeni ve popüler meme coin PEPE, bu yılın başlarında piyasaya sürüldüğünden bu yana çalkantılı bir dönem yaşıyor. Son 24 saatte %20’lik bir düşüş yaşayan PEPE, akıllı sözleşmesinde yapılan bir değişiklik sonucu ciddi değer kaybına uğradı. Fakat bu sadece başlangıç; PEPE‘nin anonim geliştiricisinin kimliği de sonunda ortaya çıktı.

PEPE‘nin kurucusunun kim olduğu konusundaki sır perdesi, Not Larva Labs’in kurucusu Jeremy Cahen tarafından aralandı. Anonim geliştiricinin Zachary Testa olduğu belirtildi. Bu haber, PEPE topluluğunda büyük bir yankı uyandırdı.

pepe coin

Bu dramatik düşüş, 16 trilyon PEPE token‘inin çeşitli borsalara taşınmasının hemen ardından meydana geldi. Durum, meme coin projesinin geleceği konusunda endişelere yol açtı ve ciddi bir satış baskısına sebep oldu. CoinGecko’nun verileri, PEPE’nin fiyatının son 24 saatte %20 değer kaybederek 0.000000811657 dolar seviyesine düştüğünü gösteriyor.

PEPE‘nin değer kaybını daha da kötüleştiren, projenin akıllı sözleşmesinde yapılan bir değişiklik oldu. Multisig cüzdanında işlem yapmak için gereken imza sayısı ikiye düşürüldü, oysa başlangıçta bu işlem için sekiz ilişkili cüzdandan beşinin onayı gerekmekteydi. Bu durum, PEPE’nin değer kaybını hızlandırdı ve cüzdanından büyük miktarda PEPE‘nin transfer edilmesine neden oldu.

PEPE’nin geliştiricisinin Zachary Testa olduğu iddialarını güçlendiren bir başka gelişme ise, Testa’nın kimliğinin Binance gibi büyük borsalarda doğrulanmış olmasıydı.

Jeremy Cahen, bu konudaki açıklamasında şunları söyledi:

“Zachary Testa, Phoenix, Arizona’dan bilinen adıyla @degenharambe. Pepe’den kazandığı parayla 865 bin dolarlık mor bir Lamborghini satın aldı, ancak Pepe the Frog meme’inin gerçek yaratıcısı Matt Furie’ye hiçbir şey vermedi.”

Bu olaylar, PEPE gibi yeni kripto para projelerindeki belirsizlik ve karmaşayı gözler önüne seriyor. Geliştiricilerin anonimliği, projenin geleceği ve yatırımcıların güveni açısından önemli sorunlar yaratabilir. PEPE’nin geleceği şu anda belirsiz olsa da, bu olaylar toplulukta uzun süre konuşulacak gibi görünüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!