Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Kripto Para piyasa değeri 1,4 trilyon doları geçti!

Kripto para piyasasının toplam değeri tarihte ilk kez 1,4 trilyon ABD dolarına ulaştı.

Bitcoin (BTC) fiyatı 42.000 $ ‘lık psikolojik engeli aştıktan sonra, tüm kripto para ekosistemi yükseliyor. En büyük kripto para birimi 24 saat içinde% 20’den fazla artarken, tüm piyasa benzeri görülmemiş seviyeleri test etmeye başladı.

CoinMarketCap’in verilerine göre, basın açıklaması yapıldığı sırada toplam piyasa değeri yaklaşık 1.39 trilyon dolardı. TradingView’deki veriler, kripto para piyasasının toplam değerinin en yüksek 1,415 trilyon ABD doları seviyesine ulaştığını gösteriyor.

ocak ayinda en iyi performans gosteren kripto para birimleri

Ekosisteme yaklaşık 1,3 trilyon dolarlık fon girdi

Kripto para piyasasının toplam değeri Mart 2020’deki fiyat düşüşünde 108.14 milyar ABD dolarına geriledi ve 8 Şubat’ta 1.415 trilyon ABD dolarına ulaşarak tarihin en yüksek noktasına ulaştı.

Grafikten de görülebileceği gibi 2020’nin son çeyreğinden itibaren hızlı büyüme 2021’in ilk birkaç ayında hızlanmış görünüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri 1 Ocak’ta yaklaşık 735,7 milyar dolardı ve 8 Şubat’ta neredeyse iki katına çıkarak 1,4 trilyon dolara ulaştı.

Altcoin piyasa değeri daha fazla artar

2021’in başında Bitcoin hariç kripto para piyasasının toplam değeri 200 milyar dolardı. Hızlı yükselişin ardından altcoinlerin piyasa değeri en çok artarak% 170 olarak hesaplanan 541,5 milyar dolara ulaştı.

Cointelegraph’ın defalarca bildirdiği gibi, kurumsal yatırımcılar Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle giderek daha fazla ilgileniyor. Efsanevi yatırımcı Bill Miller’ın, Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla dolaylı olarak BTC’ye yatırım yapmayı planladığı kısa süre önce duyurulmuştu. Hepimizin bildiği gibi milyarder Elon Musk’a ait Tesla, yaklaşık 1.5 milyar dolarlık BTC satın aldı.

Bu gelişmelere ek olarak sektördeki bazı tanınmış kişiler, en büyük kripto para birimini satın alacak bir sonraki kurumsal katılımcının Apple olacağını iddia ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!