Altcoin Haberleri

Binance, Kullanıcılarının Varlıklarını Teminat Cüzdanı İçinde Saklama Hatasını Kabul Etti!

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto borsası Binance, müşteri varlıklarının ele alınmasında bir hata olduğunu söylediği konuyu kamuoyuna açıkladı.

Yeni bir Bloomberg raporuna göre BNB, ihraç edilen tokenlar için teminatları yanlışlıkla aynı cüzdanda müşteri fonlarıyla birlikte tuttuğunu söyledi.

BNB, çıkardığı ve Binance-peg token (B-token) olarak adlandırılan tokenler için rezervleri “Binance 8” etiketli bir dijital cüzdanda tutuyor. BNB’nin sitesindeki bir listeye göre, BNB 8 bazı müşteri varlıklarını da tutuyor. Cüzdanın rezervleri de BNB tarafından ihraç edilen B-token sayısından önemli ölçüde yüksek, bu da teminatın ayrı bir depoda tutulmak yerine müşteri varlıklarıyla karıştırıldığını gösteriyor.

Bir BNB sözcüsü konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:

“‘Binance 8’ bir borsa soğuk cüzdanıdır. Teminat varlıkları daha önce yanlışlıkla bu cüzdana taşınmış ve B-Token Proof of Collateral sayfasında buna göre referans verilmiştir… BNB bu hatanın farkındadır ve bu varlıkları özel teminat cüzdanlarına aktarma sürecindedir.”

binance haberleri

Binance müşteri varlıklarını bire bir tutuyor

BNB sözcüsü ayrıca, karışıklığa rağmen müşteri varlıklarının bire bir olarak tutulduğunu ve tutulmaya devam ettiğini söyledi.

BNB’nin B-token sorunu ilk olarak geçen hafta bir blockchain analiz firması olan ChainArgos tarafından fark edildi. Firmanın kurucu ortağı Jonathan Reiter’a göre, BNB 8 cüzdanında “müşteri ve peg destek fonlarının bariz bir şekilde karıştırıldığı” görüldü.

Kripto borsası şeffaflığı, müşteri fonlarını suç teşkil edebilecek şekilde kötü yönettiği iddia edilen FTX’in çöküşünden bu yana özellikle sıcak bir konu olmuştur.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!