Altcoin Haberleri

Cardano Geliştiricisi, Blockchain Arızasına Neden Olan Olayı Açıkladı!

Cardano geliştiricisi Input Output Global’e (IOG) göre Cardano’nun (ADA) düğümlerinin yaklaşık yarısı bu hafta sonu bir “anomali” nedeniyle kısa süreliğine çevrimdışı oldu ancak ağ hızla toparlandı.

Bir Telegram duyurusunda IOG, sorunun blok üretimini yalnızca kısa bir süre etkilediğini söyledi.

“Bu, düğümde iki tepkiden birine neden olan geçici bir anormallik tarafından tetiklenmiş gibi görünüyor; bazıları bir eşle bağlantısını kesti, diğerleri bir istisna attı ve yeniden başlatıldı. Bu tür geçici sorunlar, tüm düğümleri etkileyecek olsalar bile Cardano düğümünün ve mutabakatın tasarımında dikkate alınmıştır. Sistemler tam olarak beklendiği gibi davrandı.

Blok üretimi, düğümler yeniden başlatılmadan önce ağın bir kısmının senkronize olmaması nedeniyle yalnızca kısa bir süre etkilendi. Bu nedenle, etki düşüktü. Normal operasyonlar sırasında meydana gelen ve genellikle dönem sınırlarında görülen gecikmelere benzer. Çoğu düğüm otomatik olarak iyileşti.”

cardano haberleri

Cardano anomali sırasında tüm ağ çökmedi

ADA stake havuzu Digital Fortress’in baş operatörü Rick McCracken, etkilenen düğümlerin çoğunun “hemen/otomatik olarak” iyileştiğini belirtti.

“Dün gece Cardano ağındaki anomali sırasında tüm ağ çökmedi. Kısa süreli bir bozulma yaşandı. Etkilenen düğümlerin çoğu zarif bir şekilde iyileşti. Ağın yeniden başlatılması gerekmedi.”

Bir başka ADA hisse havuzu operatörü Tom Stokes, ağın tepkisini “merkeziyetsizliğin neden önemli olduğunun” kanıtı olarak övdü.

Olayla ilgili daha ayrıntılı bir açıklama GitHub’da tartışıldı.

Cardano’nun yerel tokeni ADA, haberlerden etkilenmemiş gibi görünüyor ve haberin yazıldığı sırada 0,378 $ civarında işlem görüyor, bu da gün içinde kısmi bir artış anlamına geliyor. ADA güncel fiyatını görmek için tıklayın.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!