Altcoin Haberleri

Sam Bankman-Fried’in 700.000.000 Dolar Değerindeki Mal Varlığına El Konuldu!

Yeni bir mahkeme başvurusu, ABD makamlarının şimdiye kadar eski kripto altın çocuğu Sam Bankman-Fried ile bağlantılı hesaplardan yaklaşık 700.000.000 $ değerinde nakit ve varlık geri aldığını ortaya koyuyor.

ABD federal savcısı Damian Williams tarafından 20 Ocak’ta sunulan bir belgeye göre, ABD hükümeti şu anda Sam Bankman-Fried’in holding şirketi Emergent Fidelity Technologies tarafından tutulan 55.273.469 adet Robinhood Markets hisse senedine sahip.

Robinhood hisselerinin değeri haber yazıldığı sırada 526.203.424 dolardı.

sam bankman-fried haberleri

Mahkeme Sam Bankman-Fried’in tüm para, varlık ve fonlarına el koyabilir

Yetkililer ayrıca Emergent adına tutulan iki ED&F Man Capital Markets hesabından 20.746.713,67 $, FTX Digital Markets adına tutulan bir Farmington State Bank hesabından 49.999.500 $ ve yine FTX’in Bahama iştiraki adına tutulan üç ayrı Silvergate Bank hesabından toplam 9.5290.922 $’a el koydu.

Mahkeme dosyasında, 4 Ocak ve 19 Ocak tarihleri arasında el konulan 692.240.559 $ değerindeki varlıkların yanı sıra üç Binance.US hesabında tutulan tüm para, varlık ve fonların Bankman-Fried’e karşı işlenen suçların bir sonucu olarak el koymaya tabi olduğu belirtiliyor.

Eski FTX CEO’su Aralık ayında müşteri fonlarını zimmetine geçirdiği iddiasıyla suçlanmıştı. Bankman-Fried 250 milyon dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı ve şu anda ailesinin Palo Alto, Kaliforniya’daki evinde ev hapsinde tutuluyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!