Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

TRON Fiyat Tahmini – TRX 1 Dolara Ulaşacak mı?

Bu TRON (TRX) Fiyat Tahmini makalesi yalnızca teknik analize dayanmaktadır. Aşağıda, TRX fiyat analizimizi ve tahminimizi yaparken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz.

Kripto endüstrisi büyümeye devam ediyor. Birçok kripto projesi, rekabetçi kalabilmek için teknolojilerinde iyileştirmeler yapıyor. Ayrıca TRON, kripto alanındaki en aktif protokollerden biri olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde TRON, kripto endüstrisinde güçlü ortaklıklar ve projeler inşa etti. Sonuç olarak, kripto, 6.34 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile kripto para biriminden biri olarak kalmayı başarıyor.

TRON, merkezi olmayan ve sınırsız bir internet sağlamaya kendini adamıştır. BitTorrent ile olan güçlü ilişkisi , TRX kullanıcılarının ağın uygulamalarına, içeriğine ve medyasına doğrudan erişmesini sağlar.

TRON’un geçtiğimiz aylardaki bazı başarılarını zaten bildiğimize göre, TRON 2022’de karlı bir yatırım olur mu? Bunu CoinQuora TRON Fiyat Analizi ve Fiyat Tahmininde öğrenelim. Ama ondan önce TRON nedir bir öğrenelim.

TRON (TRX) Nedir?

TRON (TRX), TRON ağındaki yerel kripto para birimidir. Singapur merkezli TRON, CEO Justin Sun tarafından yönetiliyor. Ağ, merkezi olmayan bir eğlence ve içerik paylaşım ağı oluşturmayı hedefliyor. TRON ekosisteminde herkes kendi içeriğini blok zinciri ağında daha verimli ve uygun maliyetli bir şekilde barındırabilir.

TRON ağının kendi ana ağı vardır. Sonuç olarak TRON, ağ için gerekli gördüğü kendi kural ve düzenlemelerini belirleyebiliyor. TRON’un protokolü söz konusu olduğunda, farklı merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) akıllı sözleşmesi aracılığıyla çalışabilir . En son DApp başarısı, BitTorrent ortağının DLive protokolünün başlatılmasıdır.

Artık TRON’un ne olduğunu bildiğimize göre, TRON fiyat analizimize geçelim.

TRX Mevcut Piyasa Durumu

Bu Tron fiyat analizinin yazıldığı tarih itibariyle, TRX 24 saatlik işlem hacmi 3.039.257.972$ ile 0.114$’dan işlem görüyor. TRX’in fiyatı son 24 saatte %2,13 arttı.

Ayrıca, TRX, 71.66B TRX’lik bir akım dolaşım kaynağına sahiptir. Şu anda TRX için en iyi kripto para borsaları Binance, Huobi Global, Bithumb ve çok daha fazlası.

Şimdi, 2021 için bu TRX teknik analizinin bir sonraki bölümüne geçelim.

TRON (TRX) Fiyat Analizi

Şu anda Tron, CoinGecko’da 19. sırada yer alıyor. Ancak TRX blok zincirindeki en son güncellemeler, gelişmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu TRX fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

tron
Saplı Ters Kupa modelini gösteren TRX/USDT grafiği (Kaynak: TradingView )

Yukarıdaki grafiğe göre, çizelge bir kap ve kulp deseni görüntüler. Model, anında fiyat kırılması veya kırılması ile sonuçlanabilecek bir konsolidasyon dönemini temsil eder. Alt trend çizgisinden bir kırılma, yeni bir düşüş eğiliminin başlangıcını temsil ederken, üst trend çizgisinden bir kırılma, yeni bir yükseliş eğiliminin başlangıcını gösterir.

Yukarıda gösterildiği gibi, bu ayın başında TRX ayıdan boğa trendine döndü. Bu, o dönemde gerçekleşen yüksek ticaret hacminin bir sonucudur.

trx relative strength index 1024x606 1
TRX Göreceli Güç Endeksi (Kaynak: TradingView )

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 74.15’e yakın, bu da TRX’in ne aşırı alım ne de aşırı satım olduğu anlamına geliyor. Bu nedenle, bu herhangi bir zamanda fiyatın tersine dönmesine neden olabilir. 

Bu nedenle, tüccarlar kripto ticaretini dikkatli bir şekilde yapmalı ve piyasadaki heyecandan etkilenmemelidir. Tüm bunları akılda tutarak, tüccarlar, kripto piyasasının vahşi dalgalanmaları nedeniyle beklenmedik kayıplardan haberdar olabilir ve uzaklaşabilir.

TRX’in Basit Hareketli Ortalamasına (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamasına (EMA) da bakalım.

trx 30 day sma and 50 day ema 1024x602 1
TRX 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView )

2021’in başından bu yana, TRX’in fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen dalgalanmalar, konsolidasyonlar ve düzeltmeler takip ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak TRX, 2021’de rekabetçi bir pazara sahip.

TRON (TRX) Fiyat Tahmini

Aşağıdaki tablo, Tron’un son birkaç gün içinde harika bir performans sergilediğini gösteriyor. Ancak TRX fiyatı son 7 günde %21,56’nın üzerinde arttı. Bu eğilim devam ederse, TRX boğalarla birlikte koşabilir, 0.18 $ direnç seviyesini kırabilir ve daha yükseğe çıkabilir.

trx usdt price chart 1024x606 1
TRX/USDT Fiyat Tablosu (Kaynak: TradingView )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve TRX’i yükseliş pozisyonundan çekebilir. Daha basit bir ifadeyle, TRX’in fiyatı bir düşüş sinyali olan neredeyse 0.067 $’a düşebilir.

Bu arada, uzun vadeli TRX fiyat tahminimiz 2022 yükseliş gösteriyor. Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bu yıl yaklaşık 0,3 dolardan geçme olasılığı yüksek. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

TRON (TRX) Fiyat Tahmini 2022

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, TRX 2022’nin sonunda 0,5 dolara ulaşacak. Ayrıca, 2022’nin ilk yarısı 0,85 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan, ortaklık ve 0,5 dolara ulaşan gelişmeler fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

TRON (TRX) Fiyat Tahmini 2023

TRX, destek seviyesini uzun vadeli hareketli ortalama olan 200-MA civarında tutarsa, alıcılar bir sonraki saldırı görevini hayati seviyede 1,25 $ ile oluşturmak için yeterli zamana ve istikrara sahip olacak ve bu da düşüşü değil, tutarlı bir şekilde oynamasını sağlayacaktır.

TRON (TRX) Fiyat Tahmini 2024

2024’te daha fazla yükseltme ve gelişme olacaksa TRX fiyat tahminleri ve proje tahminleri değişebilir. Ayrıca, bunlar TRX’in fiyatını artırabilir. Fiyatın hala yükselişe geçebileceğini ve 2,5 dolara kadar yükselebileceğini söyleyebiliriz.

TRON (TRX) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde TRX fiyatları 4,5 dolara kadar çıkabilir. Ancak bu seviyeye ulaşmak TRX için çok zor olmadı çünkü alım veya satım emirleri için ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri bulunabilir. Bu, TRX’in tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!