Ethereum Haberleri

Shapella Sonrası Ethereum: 1,8 Milyar Dolarlık ETH Kazıklanma Bekliyor!

En iyi akıllı sözleşme platformunun Shapella güncellemesinin geçen hafta yayınlanmasının ardından yaklaşık 2 milyar dolar değerinde Ethereum (ETH) stake edilmemiş durumda.

Kripto analiz platformu IntoTheBlock yeni bir raporda, haber sırasında 1,8 milyar dolardan fazla değere sahip 868.631 stake edilmiş ETH’nin şu anda geri çekilmeyi beklediğini tespit etti.

Piyasa istihbarat firmasının verileri ayrıca, lider akıllı sözleşme platformunun son güncellemesinin ardından 24 saatlik bir süre içinde 104.000 ETH’nin stake’e yatırıldığını ortaya koydu.

IntoTheBlock, birkaç popüler kripto değişim platformunu da içeren Ethereum’u en çok hangi kurumların stake ettiğine dair bilgiler veriyor.

“Lido, staking yapan kurumların başında gelirken, bağımsız staker olarak kategorize edilen diğer kurumlar ikinci sırada yer alıyor ve onları sırasıyla Coinbase, Kraken ve Binance takip ediyor.

Kurumlar tarafından çekilmeyi bekleyen ETH’nin %63,3’ü Kraken’e aittir.”

Stake edilen Ethereum miktarı artabilir

IntoTheBlock, stake edilen ETH miktarını Solana (SOL), BNB Chain (BNB), Avalanche (AVAX) ve Polygon (MATIC) gibi rakip akıllı sözleşme platformlarınınkiyle karşılaştırıyor. Analitik firmasına göre Solana, Ethereum’un son sırada yer aldığı grubun çok önünde.

“Şu anda toplam ETH’nin %14,4’ü stake edilmiş durumda. En son Şangay güncellemesi yatırımcı güvenini artıracak ve stake edilen toplam ETH miktarını artıracak mı?”

ethereum haberleri
Kaynak: IntoTheBlock/Twitter

Ethereum staker’larının stake edilmiş token’larını ilk kez geri çekmelerine olanak tanıyan Shapella yükseltmesi, aynı anda yayına giren iki farklı güncelleme olan “Shanghai” ve “Capella” nın birleşiminden oluşuyor. Shanghai protokolün yürütme katmanını güçlendirirken, Capella mutabakat katmanında değişiklikler yaptı.

Ethereum bu haberin yazıldığı sırada 2,117 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!