Ethereum Haberleri

Merten’e Göre, Ethereum’un Dip Noktasına Ulaşması İçin Çok Yol Var!

Bir kripto analisti, Ethereum’un ayı piyasasının dip noktasına ulaşmadan önce henüz düşmesi gereken önemli bir mesafe olduğunu düşünüyor. Nicholas Merten; popüler YouTube kanalı DataDash’in sunucusu olarak, abonelerine son bir video güncellemesi yayınladı.

Merten’e göre geçmiş ayı piyasaları referans alındığında, Ethereum’un tarihinin en yüksek seviyesinden %90’ın üzerinde düşebileceği ve bu düşüşün kripto para birimini sadece birkaç yüz dolara kadar götürebileceği tahmin ediliyor.

Merten, Ethereum’un şu anda tarihinin en yüksek seviyesinin yaklaşık %67 altında olduğunu belirtiyor, bu da onun dip noktasına ulaşması için daha çok yol kat etmesi gerektiği anlamına geliyor.

“Uzun vadeli ETH – USD paritesinin önünde hala uzun bir yol var. En yüksek seviyelerden yalnızca %67 aşağıdayız, yalnızca yaklaşık %82 aşağıya indik, ancak geleneksel ayı piyasası gibi bir şey yapıyorsak, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %82 aşağıya inmenin, örneğin %90’dan ne kadar büyük bir fark olduğunu anlamak önemlidir.

Aradaki fark çok büyük, 870 dolardan yaklaşık 500 dolara kadar indi ve eğer önceki ayı piyasalarında [gördüklerimizi] tekrar görürsek, örneğin %92’lik bir düzeltme ya da %94’lük bir düzeltme, ETH’nin sadece birkaç yüz dolara düşmesinden bahsediyoruz.”

ethereum haberleri

Ethereum fiyat hareketleri zayıf görünüyor

Nicholas Merten, Ethereum’un fiyat hareketinin “zayıf” göründüğünü ifade ediyor. Bunun sebebi, Ethereum’un aylar boyunca anlamlı bir direnci kırmadan aynı aralıkta hareket etmesidir. Merten’e göre, bu durum, kripto para biriminin fiyatında önemli bir artış görmek için daha güçlü bir kırılma veya katalizör gerektiğini göstermektedir.

“İnsanlar yukarıdan aşağıya doğru ölçüm yaparken bu yüzde farklarını gerçekten hafife alıyor, ‘Oh, %80 veya %90 düzeltme arasında çok fazla fark olamaz’ diye düşünüyorlar. Arada çok büyük bir fark var ve bu zaman çizelgesinin tam olarak ne zaman olacağını bilmiyorum…

Sadece ETH’nin fiyatına baktığımızda bile zayıf görünüyor. Ethereum için birkaç aydır, bir yılın yarısından fazladır 1.600 ila 1.800 dolar aralığının üzerine çıkamadık.”

Ethereum bu haberin yazıldığı sırada 1.565 dolardan işlem görüyor ve gün içinde kısmi bir kazanç elde etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!