Bitcoin HaberleriEthereum Haberleri

Dev Balina Ethereum ve Bitcoin’e Yatırım Yapıyor: 53 Milyon Dolarlık Alım!

Kripto para takipçisi Lookonchain’e göre, dev bir balina 21 Aralık’tan bu yana yaklaşık 53 milyon dolarlık Ethereum (ETH) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) satın aldı.

Lookonchain, balinanın bu hafta başında istikrarlı jeton USDC’nin 20 milyonunu harcayarak 10 milyon dolarlık ETH ve 10 milyon dolarlık WBTC aldığını belirtiyor. USDC, piyasa değeri açısından ikinci sırada yer alan istikrarlı jeton olup, dolarla 1:1 sabit oranı korumayı hedefliyor.

Balina, Ethereum ve Bitcoin Arasında Büyük Hareketler Yaptı: Detaylar ve Etkileri

Balina, 21 Aralık’tan bu yana toplam 13.843 ETH’yi ortalama 2.388 dolarlık fiyattan ve 461 WBTC’yi ortalama 43.168 dolarlık fiyattan satın aldı. Bitcoin’in fiyatına endeksli bir ERC-20 tokenı olan WBTC, ETH ekosisteminin içinde kalarak Bitcoin üzerinde spekülasyon yapmayı sağlıyor. Piyasa değeri açısından 17. sırada yer alan kripto varlık, yazının yazıldığı sırada 43.530 dolardan işlem görüyor. ETH ise 2.411 dolardan işlem görüyor.

ethereum-bitcoin haberleri

Lookonchain ayrıca, gizemli bir kripto balinasının veya kurumunun merkeziyetsiz oracle ağı Chainlink’in (LINK) yerel tokenını biriktirmeye başladığını aktarıyor. Kripto takipçisine göre, balina veya kurum 49 yeni cüzdan aracılığıyla toplam 49,9 milyon dolar değerinde 2.745.815 LINK’i kripto borsası Binance’dan çekti.

Yazının yazıldığı sırada LINK, 18,47 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri açısından 13. sırada yer alan kripto varlık, son yedi günde %18’den fazla, son bir ayda ise %28’den fazla değer kazanmış durumda.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!