ALTCOİN

XRP, Cardano ve Ethereum Fiyat Analizi: 27 Temmuz

Küresel kripto piyasa değeri, son gündeki %2,9’luk düşüşün ardından 1,52 Trilyon $ oldu. Büyük alternatiflerin piyasa değeri de düştü. XRP bugün aşırı değerli bölgeden düştü ve alım baskısı önemli ölçüde azalırken, ETH oynaklık belirtileri gösterdi. 

XRP

xrp july 27 1536x658 1
XRP/USD , TradingView

XRP, basın zamanında 0,62 dolar civarında işlem görüyordu. Madeni para son 24 saatte neredeyse %4 düştü ve son 24 saatte işlem hacmi %34,76 düştü, işlem hacmindeki düşüş, 4 saatlik teknik analiz tablolarından gözlemlendiği gibi alım baskısını düşürdü. 

Göreceli Güç Endeksi , aşırı alım bölgesinden doğrudan keskin bir düşüş gösterdi ve bu da panik satışının gerçekleşmiş olabileceğini ima etti. Chaikin Money Flow , basın zamanında sermaye çıkışlarında da bir artış kaydetti. 

Ortalama Yön Endeksi , basın zamanında görüldüğü gibi güneye taşındı; fiyatlardaki düşüş nedeniyle mevcut piyasa zayıflığına işaret eden 40 puanın altında kaldı. 

Cardano

ada july 27 1536x585 1
ADA/USD , TradingView

Cardano , 24 saat içinde %6,7 düşüşle 1,25 dolardan işlem gördü, geçen hafta ADA %11,7 daha yüksek işlem gördü. Mevcut fiyatındaki madeni para, tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %50 düştü. Basın zamanında, ADA, yükselişin alım baskısında bir artışa işaret ettiğini belirttiği için Göreceli Güç Endeksi’nde görülen hafif bir toparlanma ile yeşil renkte işlem görüyordu. 

Fiyatlar daha da geri çekilirse, dikkat edilmesi gereken destek seviyesi 1,21 dolar olabilir. Sıkıştırma Momentum Göstergesi , piyasa oynaklığının ileriye doğru hareket etmesinin beklenebileceğini ima ederek bir sıkma salınımını tasvir etti. T o satırları noktalı Parabolik SAR değeri aşağı yönlü seyrini oldu yani şamdanlar üzerinde kendilerini ayarlamıştı. 

Ethereum

eth july 27 1536x585 1
ETH/USD , TradingView

ETH’nin piyasa değeri dünden bu yana %4,91 düştü. Bollinger Bantları yakınsama gösterdi, bu da oynaklığa rağmen büyük fiyat hareketleri beklenmediği anlamına geliyor. 

Squeeze Momentum Göstergesi, sıkmanın serbest bırakıldığını ve uzun süreli satın almanın bir göstergesi olduğunu gösteriyordu. Fiyatlar yükselirse, test edebileceği ani direnç seviyesi 2390 dolar olur ve diğer taraftan destek seviyesi 2160 dolar ve ardından 2117 dolar olur. 

Piyasa düne göre düşüş eğilimindeyken, MACD 27 Temmuz’un ilk saatlerinde düşüş eğilimi gösterdi. Geçişten bu yana, kırmızı histogramlar piyasada ayıların varlığını işaret ediyor gibi görünüyordu.

kaynak: ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!