ALTCOİNBİTCOİN

ABD Senatörü Siber Suçlarda Kripto Para Kullanımını Bozmak İçin Soruşturma Başlattı!

ABD Senatörü Gary Peters, başkanlığını yaptığı bir senato komitesinin siber suçlarda kripto para kullanımını caydıran yöntemleri araştıracağını söyledi.

İç Güvenlik ve Devlet İşleri Komitesine başkanlık eden Senatör Peters, kripto para birimlerinin siber fidyecilerin “tercih aracı” haline geldiğini söylüyor.

michigan 2020 senator gary peters 1200x630 1
ABD Senatörü Siber Suçlarda Kripto Para Kullanımını Bozmak İçin Soruşturma Başlattı! 1

“Aslında, fidye yazılımı saldırılarında sadece bu yıl ve kesinlikle boru hatları, et paketleme tesisleri gibi büyük saldırılarda %150 artış oldu. 4 Temmuz’da birkaç yüz küçük işletme fidye yazılımı saldırılarına maruz kaldı. Ve bulduğumuz şey, kripto para birimlerinin bu insanlar tarafından tercih edilen ortam olmasıdır.

Aslında, geçen yıl kripto para birimlerinden muhtemelen 400 milyon doların üzerinde fidye ödendi. Çok daha büyük bir sayı olabileceğini düşünüyoruz çünkü bu saldırıların ne kadar yaygın olduğunu hala daha iyi ele almamız gerekiyor.

Ve kripto para birimiyle uğraştığımızdan emin olmak ve neden bu insanların tercihi olduğunu anlamak istiyoruz? Ve bu seçimi nasıl bozabiliriz? Kripto para birimlerini tercih edilen araç haline getirmeyip aslında kripto para biriminin kullanımını nasıl bozabiliriz? Dolayısıyla bu, neden kullanıldığına, nasıl bozulabileceğine dair bir araştırma olacak.”

Michigan Senatörü, Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) Colonial Pipeline tarafından fidyelere ödenen kripto paraya el koymasının, hevesli siber suçlular için caydırıcı olduğunu ekliyor.

“FBI’nın boru hattıyla ilgili bu işlemi gerçekten takip edebildiğini kesinlikle biliyoruz. Bu caydırıcı bir şey. Bu siber suçluların fidyelerinin yanına kâr kalmayacaklarını bilmelerini sağlamak için bunu daha agresif bir şekilde yapmamız için ne tür kaynaklara ihtiyacımız var?”

kaynak: dailyhodl

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!