Altcoin Haberleri

Dusk Network (DUSK) Bir Haftada %80 Patladı!

Gizlilik odaklı bir Ethereum rakibi Dusk Network, ABD’deki düzenleyici baskıların kripto alanında artmasıyla bu hafta %81’den fazla artış gösterdi.

Katman-1 blok zinciri projesi Dusk Network (DUSK), yedi gün önce 0,1471 $ iken haber yazıldığı anda 0,268 $’dan işlem görüyor. DUSK güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Dusk Network, ticari uyumluluk standartlarına uyan gizlilik odaklı akıllı sözleşmelere odaklanıyor. Geçen ayın sonlarında Dusk Network, bireylerin kendi verilerini kontrol etmelerine ve aynı zamanda işle ilgili KYC taleplerini karşılamalarına olanak sağlamayı amaçlayan sıfır bilgi kanıtlı bir müşterini tanı (KYC) çözümü olan “Citadel’i” piyasaya sürdü.

Dusk Network’ün halkla ilişkiler ve iletişim müdürü Sabine de Witte, bireylerin KYC bilgilerini genellikle birden fazla kez paylaşmak zorunda kaldıklarını belirtiyor; örneğin bir banka hesabı açtıklarında, bir hisse senedi alım satım aracılık hizmetinde hesap açtıklarında ya da bir ev satın aldıklarında.

“Tüm bu oyuncular bilgilerinizi tutacak ve saklayacaktır, bu da hem gizliliğiniz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir hem de sizi veri sızıntısı riskiyle karşı karşıya bırakır. Bunun yerine Citadel’i kullanırsanız, verilerinizi yalnızca verileri depolayabilen ve doğrulayabilen bir tarafla depolarsınız ve diğer hizmetler lisansları kabul etmeyi ve bunu KYC / AML (kara para aklamayı önleme) kanıtı olarak kullanmayı seçebilir.

Bu da risk ve gizlilik riskini önemli ölçüde azaltır. Tamamen zincir üzerinde bir dünyada, sadece ticaret platformunun gerekliliklerine uygun olduğunuza dair bir lisans sağlayarak düzenlenmiş varlıkları satın alabilirsiniz.”

dusk haberleri

Dusk Network fiyatları yükselirken, düzenleyici incelemeler artıyor

Dusk Network’ün bu haftaki fiyat artışı, kripto dünyası düzenleyici incelemelerde bir artışa katlanırken gerçekleşiyor.

Pazartesi günü New York merkezli kripto şirketi Paxos, 3 Şubat’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir “Wells Bildirimi” aldığını duyurdu.

Düzenleyicinin, Paxos’un stabilcoin’i Binance USD’nin (BUSD) bir menkul kıymet olduğunu ve federal menkul kıymetler yasaları kapsamında tescil edilmesi gerektiğini iddia eden bir eylem önermeyi düşündüğünü belirttiği bildirildi.

telegram 12

Geçen hafta SEC, kripto borsası Kraken’i stake programını ortadan kaldırmaya ve 30 milyon dolar para cezası ödemeye zorladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!