Altcoin Haberleri

XRP Avukatı, Ripple Kararının Temyize Taşınma Olasılığının Yüksek Olduğunu Söyledi

XRP savunucusu hukukçu Jeremy Hogan, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple‘a karşı yürüttüğü davanın tarihi sonucunun temyize taşınma olasılığının yüksek olduğunu belirtiyor.

Darren Moore Jr. ile gerçekleştirdiği son YouTube söyleşisinde Hogan, Yargıç Analisa Torres’in Ripple lehine verdiği kararın Howey Testi’ne dayandığını ve bu durumun gerçeklerini dikkate alarak karar verdiğini ifade ediyor.

Hogan, temyiz mahkemesinin Yargıç Torres’in gerçeklere dayalı bulgularını büyük olasılıkla geçersiz kılmayacağını ve bu nedenle kararının herhangi bir hukuki itiraza karşı dayanma ihtimalinin yüksek olduğunu belirtiyor.

“Yargıç Torres’in son derece zeki olduğunu düşünüyorum. Kararını Howey Testi’ne dayandırdı. ‘Bu programlı satışlarda, alıcılar satın aldıkları kişinin kim olduğunu bilmiyorlardı ve Ripple da XRP’yi kimin aldığını bilmiyordu, bu nedenle kar beklentisi yoktu.’ dedi. Bu nedenle, gerçeklere dayalı olarak görüşünü ifade etti ve bu durumun kalıcı olma ihtimali daha yüksek.

Temyizde bu kararın reddedilme ihtimali daha düşük, çünkü haklısınız, temyiz yargıçları davanın gerçeklerini incelemeyi ve bu dava üzerinde hüküm süren hakimin yanıldığını belirtmeyi sevmezler.”

ripple haberleri

Howey Testi, belirli işlemlerin bir yatırım sözleşmesi olup olmadığını ve bu durumda menkul kıymetler yasasına tabi olup olmadığını belirler.

SEC, 2020’nin sonlarında Ripple’ın XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığı iddiasıyla dava açmıştı.

Geçen hafta Torres, Ripple‘ın otomatik, açık piyasa XRP satışlarının menkul kıymet işlemleri olmadığına hükmetti. Ancak, yargıç, Ripple’ın kurumsal katılımcılara doğrudan XRP satışının bir menkul kıymet teklifi olduğuna karar verirken SEC lehine karar verdi.

Hogan, yargıcın kararının XRP’nin perakende tüccarlarını hukuki olarak koruduğunu, ancak diğer dijital varlıkları korumadığını belirtiyor.

“[Torres], XRP’nin ikincil piyasanın bir menkul kıymeti olmadığını net bir şekilde belirtiyor. Ve bu nedenle, bizim gerçekten istediğimizi resmi emrinin bir parçası yapmadan veriyor çünkü bu gerçekten onun önünde değildi ve bu konuda onunla aynı fikirdeyim…

Bu durum, XRP sahiplerini, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına dair herhangi bir tartışmadan korur, ancak sadece XRP bağlamında. Bu, sadece deneme düzeyinde bir emir. Yani XRP dışındaki dijital varlıklar bu emir kapsamında değil. Yani bu emir sadece XRP için geçerli. Başka hiçbir şey için geçerli değil. Şimdi, diğer durumlarda ikna edici bir otorite olabilir, ama kimseyi bağlamaz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!