Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKripto Para Rehberi

Yükselmesi Beklenen Kripto Paralar 2021

Kripto paralar, sanal olarak idare edilen ve belirli bir merkeze bağlı olmayan para birimleridir. Bu anlamda öncelikle isimlerini Bitcoin ile duyurduklarından da bahsetmek gerekir. Kripto para madenciliği sayesinde kripto paralar oluşturulur ve aynı anlamda yatırım yapılır.

Özellikle son yıllarda insanların ilgisini çekmiş olan sanal para birimleri, değişken yapılarıyla öne çıkarlar. Bu anlamda hızlı bir yükselişe geçebilirken aynı şekilde hızlı bir şekilde düşüşe geçmeleri de mümkündür. Buna bağlı olarak bilmeniz gereken durum, piyasayı iyi takip etmeniz gerektiğidir. Yatırım yapacağınız para birimini de bu duruma bağlı olarak belirli analizler sonrasında seçmelisiniz.

Kripto Para

Elbette bu analizleri sizin için yapabilen ve yayınlayan uzmanlar bulunur. Bununla birlikte analizlerin her zaman kesin sonuçları göstermediğinin de bilincinde olmanız gerekir. Aynı şekilde bu öngörülerin ortaya çıkması zaman da alabilecek bir durumdur. Ancak yine de hangi birime yatırım yapabileceğiniz, ne zaman yapacağınız ve ne zaman çekileceğiniz de oldukça önemli bir husustur. Bu anlamda borsasının iyi bir takipçisi olmanız ve bir durum gerçekleştiği takdirde hızlı önlem alabilmeniz gerekir.

Tüm bu anlatılanların yanında 2021 yılında kripto para birimleri arasından yatırım yapabileceklerinizin listesi yayınlanmıştır. Buna göre bakıldığında yükselmesi beklenen kripto paralar 2021 yılı için oldukça çeşitlidir.

Ethereum

kripto para

Ethereum yani borsadaki para birimi ismi ile ETH, market büyüklüğü açısından Bitcoin’den hemen sonra gelerek onu takip etmektedir. Bu anlamda Bitcoin’e bir rakip olarak görülen ve 2021 yılında yükselişe geçmesi beklenen bir birimdir. Aynı şekilde merkezi olmayan sanal para birilerinin arasındadır. Bu anlamda üçüncü bir tarafın müdahalesi ya da dolandırıcılık gibi durumlardan kaçınılması için büyük bir fırsat olarak görülmektedir.

Bunun yanında farklı para birimlerinin alım ve satımında kullanılabilecek sınırlı birimlerden biri olarak da geçmektedir. Günümüzde Bitcoin’den uzak bir yapısı ve değeri bulunsa da gelecek için özellikle tercih edilmesi tavsiye edilen sanal para birimleri arasındadır.

Steller Lumens

kriptoup steller lumens

Jed Mccaleb tarafından üretilmiş ve piyasaya sürülmüş olan Steller Lumens, 2021 yılında ve sonrasında yükseliş göstermesi beklenen farklı bir birimdir. Jed Mccaleb, Ripple adlı şirketin kurcuları arasındaydı ancak belirli anlaşmazlıklar sonrası şirketten ayrılarak bu sanal para birimini kurmuştur.
Bu anlamda Steller Lumens, blockchain tabanı kullanan ve ayrıca dağıtık defter teknolojisi ile bezenmiş bir birimdir. Aynı şekilde uluslararası olduğundan da bahsetmek gerekir. Bunun yanında Ripple ile oldukça benzese de kod değişikliklerine gidilmiştir.

Chainlink

kriptoup chainlink

Chainlink, borsada para birimi adı ile LINK olarak geçmektedir. Bununla birlikte Chainlink, Sergey Nazarov ve Steve Ellis tarafından işletilen SmartContract şirketi bünyesinde kurulmuştur. Blockchain ve DeFi platformlarının kullanılmakta olduğu Chainlink, 2021 yılında ve sonrasında yükseliş göstermesi beklenen bir diğer sanal para birimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hem Paypal hem de Visa gibi ödeme hizmetleri, bankalar veya Ethereum ve Bitcoin gibi blockchainler arasında bir bağlantı kurduğu da bilinmektedir.

telegram 12

Litecoin

kriptoup litecoin

Litecoin ise, eski bir Google arama motoru çalışanı olan Charlie Lee tarafından kurulmuş ve halka sunulmuştur. Bununla birlikte Bitcoin’den farklı olarak 2.5 dakikalık bir işlem süresi vardır ve bu şekilde öne çıkmıştır.
Bunun yanında 84 milyonluk bir sınırı vardır ve bu yönüyle de 21 milyonluk sınırı olan Bitcoin’den ayrılmaktadır. 2017 yılında 375 dolarlık bir yükselişi görse de günümüzde yaklaşık olarak 145 dolar civarındadır. Ancak bu durum analistler açısından bakıldığında yalnızca yükselişten önceki bir sessizlik olarak görülmektedir.

Bitcoin

kriptoup bitcoin

Bitcoin, adını en çok duyurmuş olan ve günümüzde en yüksek fiyata sahip sanal para birimidir. Bu anlamda 2020 yılının Mart ayında yaklaşık olarak 4.000 dolar olan fiyatı 2021 yılında 42.000 dolar civarına yükseldiğinden de bahsedebiliriz. Bu anlamda hızlı bir yükseliş gösterdiğini de söylemek mümkündür.

Bu verilere dayanarak ise gelecekte de büyük bir yükseliş yaşaması bekleniyor. Tabii bu durum direkt olarak yatırımcılarının artması ve böylece hisse ve fiyatının da yükseliş göstermesi ile ilgilidir.
Bununla birlikte 2021 yılının sonuna doğru analizcilerin tahminlerine dayanarak Bitcoin fiyatının yine büyük bir ivme kazanacağı ve Aralık ayında 318.000 dolara yaklaşacağı tahmin edilmekte.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!