Bitcoin Haberleri

Ünlü ekonomist: Bitcoin’in etkisi Facebook’u aşıyor

Real Vision’ın kurucu ortağı ve makroekonomi uzmanı Raoul Pal; Bitcoin (BTC) ağının Facebook’tan daha büyük bir etkiye sahip olduğunu söyledi.

Layah, Heilpern ile röportajda makro uzmanı. Google, Twitter ve Facebook gibi şirketler uzun zamandır davranışsal ekonomide rol oynadı. “Beğendikten” veya “takip ettikten” sonra kullanıcıları dopamin sunarak ödüllendirdiklerini söyledi.

bitcoin-facebook

Ancak Pal’a göre Bitcoin, sistemin son sürümü. Çünkü ağa katılan kullanıcıları gösteriş yapmak yerine sermaye ile ödüllendiriyor.

Bitcoin mükemmel bir davranışsal ağdır çünkü sizi para ile ödüllendirecektir. Ağa ne kadar çok insan eklerseniz, o kadar çok para kazanırsınız. Tanım gereği, bu kabilecilik yaratacaktır çünkü artık herkes kendi ağını diğer ağlardan daha yükseğe çıkarmaya teşvik edilmektedir ve diğer tüm ağlar başarısız olacaktır. Parayı birbirine bağlayan ağlar oluşturmak için güçlü bir araçtır. Beğendiğiniz her Facebook’un bir dolar olduğunu veya Facebook’a getirdiğiniz herkesin Facebook gönderilerinizin bedelini ödediğini varsayarsak ne olduğunu düşünün. Bitcoin’in sağladığı şey budur; güçlüdür, böylece hikayeler yaratabilir. Çünkü tıpkı din gibi, tüm bunlar daha fazla insanı çekmek içindir. “

Raoul Pal: Bitcoin gördüğüm her şeyin mükemmel aşaması

Eski bir Goldman Sachs yöneticisi, bunun kripto para birimi yatırımcıları arasında pek çok kabileselliği açıkladığını belirtti.

Facebook merkezi olarak kontrol edilmiyor, evet, bu tür algoritmalar ve şeyler var, ama bu bir ağ, herkes daha fazla insanı kendi ağına katılmaya teşvik ediyor, çünkü dopamini beğenerek onları iyi hissettiriyor. Bu çılgınlık, biz buradayız. Bitcoin, şimdiye kadar gördüğüm her şeyin en mükemmel aşaması gibi. Ve çoğu insan bunu gerçekten anlamıyor. “

Pal, kripto para piyasasının uzun vadeli bir boğa piyasasının ilk aşamalarında olduğuna inanıyor. Portföyünün% 98’i Bitcoin ve Ethereum’a tahsis edilmiştir. Önümüzdeki beş yıl içinde BTC’nin 1 milyon dolara yükselebileceğini tahmin etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramDiscordInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!