Bitcoin Haberleri

CoinShares: Bitcoin, Kurumsal Sermaye Akışlarının 3. Haftasını Görüyor!

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, kripto piyasalarındaki duyarlılığı iyileştirirken sermaye Bitcoin’e akarken kurumsal yatırımcılardan gelen girişleri izliyor.

CoinShares, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın kısa süre önce yatırımcılara Fed’in Bitcoin’i yasaklama planı olmadığını söylemesinin ardından Bitcoin’in tekrar ivme kazanmaya başladığını söyledi.

CoinShares’ haftalık dijital varlık fonu akış raporu verileri gösterileri son yedi hafta boyunca, dijital varlıklar şu anda toplam $ 411 milyon pozitif girişi gördük. Firmaya göre özellikle Bitcoin, duyarlılıktaki geri dönüşün çoğundan keyif aldı.

“Bitcoin geçen hafta 48 milyon ABD doları giriş gördü. Kayıtlardaki en uzun çıkış akışına sahip olan Bitcoin, şimdi toplam 115 milyon ABD doları tutarındaki girişlerin 3. haftasını gördü.

Hissedeki bu kararlı dönüşün, yatırımcılar arasında varlık sınıfına duyulan güvenin artması ve ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ve Federal Rezerv’in daha uzlaşmacı açıklamalarından kaynaklandığına inanıyoruz.”

bitcoin

CoinShares ayrıca, bir hafta daha Ethereum girişine rağmen, ETH’nin en büyük kripto varlığına pazar payını kaybettiğini belirtiyor.

“Ethereum, son haftalarda %28’lik bir zirveden %25’e düşen pazar payını Bitcoin’e teslim etmesine rağmen, toplam 20 milyon ABD doları tutarında bir giriş daha gördü.”

Geçen hafta, CoinShares baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, Bitcoin’in son rallisinin ardındaki gerekçesini paylaştı ve BTC’ye erişim sağlamanın ek yolları geliştirildikçe fiyatın daha da yükselmesini beklediğini söyledi.

“Bence en önemlisi, dürüst olmak gerekirse, kenarda bekleyen çok fazla nakit var ve birçok yatırımcı şu anda portföylerinde Bitcoin’e tahsis etmeyi ciddi olarak düşünüyor.

İster halka açık bir yatırım aracıyla, isterse Coinbase, Robinhood veya Square gibi platformlardaki varlıkların kendileri aracılığıyla olsun, artık bunu yapmak için pek çok farklı yol var.

Perakende ve profesyonel yatırımcıların varlık sınıfına maruz kalmaları için kanalı açan mutlak bir bol seçenek var. ”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!