Kripto Borsa Haberleri

Changpeng Zhao, Jim Cramer’ın Binance Destekçisi Olduğu İddialarını Kesin Bir Dille Reddetti

Geçtiğimiz günlerde, CNBC’nin Mad Money programının popüler sunucusu Jim Cramer’in, kripto para borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’yu desteklediği söylentileri basında yer buldu. Ancak Changpeng Zhao, bu iddialara hızla X üzerinden bir açıklama yaparak son verdi.

Changpeng Zhao‘nun paylaşımında net bir dil kullandı: “Çocuklar, fotoşoplu görüntülere inanmayın.”

Zhao, Jim Cramer’ın Binance’e destek verdiğini gösteren ekran görüntülerinin sahte olduğunu belirtti.

changpeng zhao
changpeng zhao

Jim Cramer ve Kripto Piyasasına Dair Tutarsız Öngörüleri

Jim Cramer‘in yatırım önerileri, daha önce birçok kez tartışma konusu olmuştu. Özellikle Şubat ayında Silicon Valley Bank‘a yatırım yapılmasını önerdikten bir ay sonra bankanın iflas etmesi, Cramer‘ın öngörülerinin ne kadar güvenilir olduğu konusunda soru işaretleri yaratmıştı. Cramer, 2022’nin Aralık ayında ise Bitcoin‘in düşeceğini belirtmiş, ancak Bitcoin yaklaşık %50 değer kazanarak onu yalanlamıştı. Bu nedenle, Jim Cramer‘ın olumlu ya da olumsuz bir açıklama yapması, piyasa için her zaman güvenilir bir gösterge değil.

Sosyal Medya Ekran Görüntülerinin İnandırıcılığı Sorgulanıyor

5 Eylül’de ortaya çıkan ve Jim Cramer’in Binance ve BNB token’ı hakkında olumlu yorumlar yaptığı iddia edilen ekran görüntülerine karşılık, “Crypto Busy” adlı bir X kullanıcısı bu bilgilerin yanıltıcı olduğunu belirtti. Ekran görüntülerinin 2022 yılına ait olduğu ve o dönemde Cramer’ın tamamen farklı bir konu hakkında konuştuğu ifade edildi.

Changpeng Zhao’nun ‘FUD’u Göz Ardı Edin’ Mesajı

Zhao, sahte ekran görüntülerine karşı takipçilerini uyarırken paylaşımının sonuna “4” ifadesini ekledi. Bu ifade, Zhao’nun kendine has bir şekilde “FUD’u göz ardı edin” mesajını verdiği bir simgesi oldu.

Bu olay, yatırımcıların medyada yer alan haber ve söylentilere karşı daha dikkatli olmaları gerektiğini bir kez daha gösterdi. Özellikle kripto piyasasının volatilitesi göz önüne alındığında, doğrulanmamış bilgilere dayanarak yapılan yatırımlar büyük riskler taşıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!