Bitcoin Haberleri

Ünlü Analist Merten Açıkladı: Bitcoin’in Düşüş Sebebi…

Ünlü kripto para analisti Nicholas Merten, kripto para piyasasında yaşanan son düşüşe yönelik yorumlarını paylaştı. Merten, lider kripto para birimi Bitcoin’in %20 ve üzerinde yükseliş yaşamasını aslında iki sebebe bağlamakta.

Bitcoin’in Düşüş Sebebi, Panik Satışları

Ünlü analist bunun temel sebebinin ise ABD’den gelen vergi duyurusu olduğunu vurguladı. Kurumsal yatırımcıların alım yapmak için kısa sürede 7 kat artmış bir varlığa buradan girmeyeceğini belirten analist, düşüş beklendiğini ve düşüşün bir şekilde yaşanacağını vurguladı. Tam da bu analizin üzerine vergi söylentisi ile fiyatların sert düşmesi ise Merten’in haklı olabileceğini göstermekte.

Merten, ikinci faktör olarak ise insanların aslında kaldıraçla alım satım yaptığını ve bunun risk faktörünü arttırdığını vurguladı. Son düşüşte long yani yükseliş odaklı pozisyonların sert darbe aldığını belirten Merten, likidasyonların da bu yüzden rekor seviyelerde olduğunu vurguladı. Bitcoin fiyatı için hala 100.000 dolar ile 200.000 doların mümkün olduğunu belirten analist buna rağmen kaldıraçla normalden daha çok risk alan yatırımcıların bu günleri göremeyebileceğine işaret etti.

Kaldıraçla işlem yapan yatırımcıların her şeyi kaybedebileceğini belirten analist, bunun gibi acemice hataların zarara yol açacağına da işaret etti. Bitcoin’in tek bir gün içerisinde %20 düşüş yaşaması ile beraber 2 milyar dolardan fazla likidasyon yaşanmıştı. Bunlar da düşüşün şiddetini arttırmakta.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!