Kripto Borsa Haberleri

Changpeng Zhao, Kripto Düzenlemeleri Hakkında Çarpıcı Görüşler Ortaya Koydu

Binance’in kurucusu ve üst düzey yöneticisi Changpeng Zhao (CZ), düzenleyici organlar ve medya tarafından artan baskılara karşın geri adım atmıyor. Zhao, bu tür baskıları “Korku, Belirsizlik ve Şüphe” (FUD) kategorisine alıyor ve bu durumu şirketin değerini ispatlama fırsatı olarak değerlendiriyor.

Son olarak bir X Spaces etkinliğine katılan CZ, Binance’ın finansal istikrarsızlık yaşayan FTX borsası ile karşılaştırılmasını reddederek, şirketinin geniş müşteri kitlesi ve pazar payını sürdürmeye devam ettiğini savundu. Zhao, “İki yıl önceye göre şimdi çok daha güçlüyüz. Ayrıca yasal uyum konusunda rakiplerimizi geride bırakıyoruz.” dedi.

binance

Bu açıklamalar, 5 Haziran 2023 tarihinde Binance ve ABD’deki yan şirketi Binance US’e yönelik açılan davalara bir yanıt niteliğindeydi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şirketin milyonlarca doları yasadışı bir şekilde transfer ettiğini ve kara para aklama ile suçlu olduğunu iddia etmişti. Fakat SEC sadece başlangıçtı; ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve diğer global düzenleyiciler de Binance’i soruşturuyor.

CZ’nin olumlu yorumlarına karşın, SEC tarafından açılan davanın ardından Binance’in pazar payı %78 düşüş gösterdi ve işlem hacmi %52 oranında azaldı. Ancak Zhao, kripto düzenlemelerinde pozitif adımlar atıldığına işaret ederek, Fransa, Hong Kong ve Japonya’da meydana gelen olumlu gelişmeleri öne sürdü.

ABD’deki düzenleyici ortamı da es geçmeyen Binance CEO’su, SEC’in Grayscale ve Ripple’a karşı kaybettiği davalardan bahsederek, sektörde daha şeffaf bir düzenleyici yaklaşımının gerektiğini belirtti. Zhao, “Düzenleyiciler sadece ceza kesiyorlar; bu durum üzücü. Umarım, açık iletişim ve işbirliği sayesinde daha olumlu sonuçlar alabiliriz.” şeklinde konuştu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!