BİTCOİN

Bitcoin’i Kabul Eden Büyük Şirketler! Tesla Yolu Açtı!

Kurumlar Bitcoin’i değer deposu kapasitesi nedeniyle överken, gerçek şu ki birçok şirket BTC’yi ödeme aracı olarak kabul ediyor.

Bitcoin’in fiyat ve popülaritesindeki sürekli artışla birlikte, varlığın kitlesel olarak benimsenmesi son aylarda fırladı. BTC’yi bir değer deposu olarak satın alan önemli isimlerin yanı sıra, çok sayıda büyük ve küçük şirket, fiat paraya alternatif olarak ürünleri için Bitcoin ödemeleri başlattı.

Tesla Yolu Açtı

Kurumsal yatırımcılar, bankalar ve fon yöneticileri kripto para birimini herhangi bir şekilde veya biçimde yedeklemeye devam ederken Bitcoin çılgınca bir yıl geçirdi.

Ancak bazıları için BTC bir değer deposu haline gelmeden çok önce, elektronik bir eşler arası nakit sistemi olarak hizmet etmesi amaçlanmıştı. Bu anlatı, BTC’yi bir ödeme şekli olarak kullanmaktan kaçınıldığı kadar, zaman içinde sorgulandı.

Bununla birlikte, gelgitler dönüyor ve dünyadaki birçok şirket zaten bitcoin ödemelerini etkinleştirdi.

Bu büyüyen listedeki tartışmasız en büyük isim Elon Musk’ın Tesla’sıdır. Elektrikli araç devi, bu yıl Ocak ayında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı ancak bununla da kalmadı. Sadece birkaç ay sonra Tesla, arabaları için BTC ödemelerini kabul etmeye başlayacağını ve belki de daha da önemlisi, fonları nakite dönüştürmek yerine Bitcoin’de depolayacağını duyurdu.

Seyahat Şirketlerinden Apple’a

COVID-19’un ağır sonuçları turistik şirketler için felaketti. Dünyanın önde gelen çevrimiçi seyahat acentelerinden biri olan Expedia, uzun bir süre önce BTC kervanına katıldı.

Son zamanlarda şirket, Bitcoin ödemelerine izin vermeye başladığı Coinbase ile bir ortaklık duyurdu. Bazı uzmanlar, hareketin şirkete daha fazla esneklik getireceğine ve takip etmesi gereken zor aylarda ona rehberlik edeceğine inanıyor.

Teknoloji devi Apple, kullanıcıların Apple Pay aracılığıyla Bitcoin harcayabileceklerini bildirdi. Şirkete göre BitPay kartları artık Apple Wallet’a eklenebilir. BitPay CEO’su Stephen Pair yeniliği şöyle açıkladı:

“BitPay Kartını kullanan binlerce BitPay Cüzdan uygulaması müşterimiz var. Apple Pay’i ve yakında Google ve Samsung Pay’i eklemek, BitPay Kartını daha fazla yerde kullanmayı kolay ve rahat hale getiriyor. “

Bu listedeki dünyaca ünlü bir başka şirket de PayPal. Amerikan kurumu, ülkedeki kullanıcıların bu yılın başlarından itibaren hesapları üzerinden doğrudan birkaç kripto para birimi satın alabileceğini, satabileceğini ve tutabileceğini belirtti.

Merkezi Tokyo, Japonya’da bulunan Rakuten, bir elektronik ticaret ve çevrimiçi perakende şirketi. Bitcoin ve kripto para biriminin potansiyelinin güçlü bir destekçisi olarak kaldı ve bunu bir ödeme şekli olarak kabul eden ilk büyük şirketlerden biri oldu.

Coca-Cola, Bitcoin’in bir ödeme seçeneği olarak kullanılmasına izin vermek için dijital varlık platformu Centrapay ile bir ortaklık yaptığını duyurdu. Popüler içecek markasının BTC’yi kabul eden yaklaşık 2.000 satış makinesi bulunuyor.

Mevcut COVID-19 salgını da bazı şirketleri olumlu yönde etkiledi. Buna bir örnek, Amerikan elektronik ticaret sitesi Etsy’dir. Firma, el yapımı veya klasik ürünler ve el işi malzemelerle ilgilenen müşteriler arasında popülerdir.

Etsy’nin şu anda Bitcoin’i kabul etmek için otomatikleştirilmiş bir sistemi olmasa da, satıcılar harcama yapanları çekmek için reklamlarında kripto para biriminin kabul edilmesini belirtebilirler.

BTC, NBA ve Premier Lig’e Geliyor

Yetişkin web sitesi Pornhub, premium üyeliği için Bitcoin ve kripto kabul ettiğini duyurdu. Dijital varlık, Pornhub’ı desteklemeyi bırakan Visa ve Mastercard’ın yerini aldı.

Başka bir rapor, Portekiz merkezli bir elektrik perakendecisi olan Luzboa’nın Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak benimsediğini bildirdi. Bu yenilik, Portekiz sakinlerinin elektrik faturalarını lider kripto para birimini kullanarak ödemelerine izin verecek.

Bitcoin çılgınlığı İngiltere’nin Football Premier ligine bile ulaştı. Profesyonel takım Southampton, oyuncularına fiat para yerine BTC bonusları vereceğini açıkladı.

Oyuncularına Bitcoin ile ödeme yapan bir başka spor takımı da NBA devleri Sacramento Kings olurken, Dallas Mavericks kısa süre sonra sezonluk biletleri ödemek için kripto para kabul etmeye başlayacak.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!