ALTCOİNNEDİR?

Tezos (XTZ) Nedir?

Tezos (XTZ) Coin 2014 yılında geliştirilmiş bir yazılım türüdür. Kurucusu olan Arthur Breitman ve Katleen Breitman öncülüğünde olduğu bilinir. 2017 yılında yapılan fon bağışları ile büyük başarı sağlamışlardır.
232 milyon dolar değerinde toplanan fon Bitcoin ve Ethereum destekli ayrılmıştır. Bu kapsamda ilerletilen çalışma kullanıcılarına büyük katkı sağlamıştır. Belirtilen 232 milyon dolarlık fon İsviçre merkezli Tezos vakfında tutulmaktadır. Dünya genelinde kullanılabilen bir yatırım aracı olarak değerlendirilmektedir. Kullanıcılara madencilik kapsamında işlevsel bir boyut sunulmuştur.
Gerçek manada dijital bir alanda merkeziyetsiz çalışma prensibi hedefi bulunmaktadır. Çünkü geliştirilen bu sistemde kurucular geri çekilmeyi amaçlamaktadır. Ağ sistemi açısından otomatiğe dönüşmesi halinde yerini dolduracak potansiyel bir sistem henüz yoktur. Fakat diğer kripto seçenekleri ile ilerlemek mümkündür.

Tezos (XTZ) Nedir?

Tezos (XTZ) Coin nedir sorusunun yanıtı Ethereum ağına benzer biri sanal paradır şeklinde verilebilir. Madencilik kapsamında kullanılsa da akıllı sözleşme platformu olarak bilinmektedir. Akıllı sözleşmelerde ayrı yapılacak işlemlere izin verir. Bu sayede kullanıcı veya katılımcı kişilerin kazanç elde etmesini sağlar.
Genel bakımdan ağ sistemleri içinde çıkabilen sorunları gidermeye yönelik çalışmaktadır. Bu durum aynı zamanda kullanıcıların sert çatallanma probleminden zarar görmesini engeller. Beraberinde de kendi istekleri doğrultusunda hizmet almalarını sağlar.
Dijital topluluğa gerekli bilgileri iletmesi durumunda token desteği sağlayacak kişilerle çalışır. Bu sayede talep desteği ile token ödeme sistemi mevcut halde olduğu bilinmektedir. Yazılım kapsamında geliştirici kişilere yönelik ödül sistemi bulunur. Bu sayede hem destek hem de kazanç sağlamalarına yönelik öncü adım işlevini sağlar.

tezos (xtz) nedir?
Tezos (XTZ) Nedir? 1

Tezos (XTZ) Avantajları

Tezos (XTZ) oldukça avantajlı akıllı sözleşme olarak bilinir. Madencilik veya kazı yapma anlamında kullanıcıya dair geleneksel kazanç sistemi bulunur. Günlük periyotlarda yapılabilen bu işlemler saatlik limitlere de ayrılır. Bu sayede kullanıcılar ödül sisteminden de yararlanmış olur. XTZ Coin avantajları ise şu şekilde sıralanır.

  • Dijital toplumda onay özelliğinin bulunması
  • Ödül sistemi bulundurması
  • Yazılım geliştirici projesi uygulaması
  • Toplumun istediği yönde hizmet sunması

Yukarıda belirtilen avantajlar tezos için genel özellikler sayılır. Çünkü kurucu ve geliştiricileri de bu yönde çalışma prensibiyle dijital ortama sunmuştur. Gelir kaynağı çok yüksek olan ve bu konuda kapsamlı destek gören tezos oldukça güvenlidir. Özellikle sanal para sistemlerinde yer alan kripto para birimlerinde risk tezos sisteminde çok düşüktür. Bu nedenle madenciliğe yönelik daha fazla talep oluşmaktadır.

Tezos (XTZ) Geleceği

Tezos (XTZ) Coin geleceği olumlu görülen bir çalışma sisteminde yer alır. Akılı sözleşme kapsamındaki bir platform olarak değer görür. Bu nedenle kullanılan ağ bağlantısı blok zincirinde sorun oluşturmaz. Ayrıca kişisel bilgi paylaşımı şeklinde üçüncü kişilerle paylaşım yapılmaz.
Yazılım geliştiricilerine yönelik token desteği sağlar. Aynı zamanda ödül sistemi de vardır. Bu sayede madencilik sisteminde düzenli kullanılacak aktif bir kazanç anlamına gelir. Madencilik yapabilmek için ekstra PC cihazlarına ihtiyacınız olabilir. Bu durum ne kadar kazanmak istediğinizle de ilgilidir. Başlangıçta maliyetleri biraz şaşırtsa da ilerleyen vadelerde kazancınızı katlayacağı için gözünüze gözükmez.

Tezos (XTZ) Grafiği

Tezos (XTZ) Coin grafiği stabilcoin şeklinde ilerlemesiyle bilinir. Madencilik kapsamında kullanılan bir sistem ağı olduğundan güvenlidir. İleriye dönük büyük yatırımlarda kullanılır.
Geliştiricilerin ödül aldığı sistemi her daim mevcuttur. Akıllı sözleşmeler ağı olarak işlevini sürdürür. Değişken grafik görselinden sürekli bilgi almanız mümkündür. Fakat bunun için ekstra bir teknolojik cihaza ihtiyacınız olabilir. Dijital para borsasındaki yer sabit olanlardandır. Bu yüzden kullanıcıya güven vaat eden bir yapıya sahip olduğu bilinir.
Genç ve orta yaş neslin yoğun ilgi gösterdiği bu sistem gelecekte daha sık kullanılacaktır. Aynı zamanda ödeme sistemlerinde de yer alması nedeniyle dijital dünyaya geçiş sağlanmasına vesile olmuştur.

Tezos (XTZ) Madenciliği

Tezos (XTZ) Coin madenciliği diğer madencilik çeşitlerine göre daha işlevseldir. Bunun nedeni madencilik yaparken kullanılan cihazların ömrünü yitirmesi, yüksek maliyet çıkarması gibi sorunlardan kaynaklıdır.
Tezos bu durumu pos cihazlarında da kullanılmasını sağlamaktadır. Böylece sınırlı enerji tüketimi yapılmasını sağlamıştır. Gelecekte daha önemli konular arasında olacak enerji konuları için Tezos vazgeçilmez olacaktır.
Kullanıcıların hak ve özgür iradesi ile kullanılabilir durumdadır. Ayrıca çok önemli bir özelliği vardır. Madencilik sisteminde elektriğe ve enerji sistemine gerek yoktur. Çünkü tezos madenciliği sanal bir şekilde yapılabilmektedir. Bunu sağlayan sistemi sayesinde de kullanıcıların takdirini kazanmıştır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!