Altcoin HaberleriKripto Para Rehberi

Monero (XMR) Nedir?


Monero (XMR) Coin 2014 yılında kurulmuş olan ve merkezi olmayan kripto para çeşitlerinden biri olarak bilinmektedir. Takas anlamında değerlendireceğiniz bir sisteme dayalıdır. Bu nedenle açık kaynaklı bir kullanım alanı olduğu bilinir.
Monero coin kripto para sayesinde yeni madeni paralar çıkartılabilir. Aynı zamanda diğer ağ sistemleri de güvence altına alınmaktadır. Bu nedenle yapılan işlemleri doğrulama amacıyla kullanıldığı bilinir. İşlevinin yanı sıra madencilik alanında da kullanıldığı bilinir. Bu sayede çift yönlü kazanç elde etme şansı sunar.
İlk yayını Nisan ayında yapılan bu sistem 2014 yılından bu yana kullanılıyor. Merkeziyetsiz şekilde çalışan bu sistem blok zincirinde yer alan kripto para birimlerinden biridir. Bu nedenle iş kanıtına yönelik bir mekanizmada kullanıldığı bilinmektedir.

Monero (XMR) Nedir?

Monero (XMR) Coin nedir sorusu kısaca sanal ve merkeziyetsiz bir para birimidir şeklinde verilebilir. Fakat dünya çapında ilk gizlenen para birimlerinden biri olarak bilinmektedir. Kripto para birimi olarak çıktığı günden itibaren birçok teknolojik görevi üstlenmiştir.
Kripto kelimesinin genel anlamı saklı olarak bilinir. Monero tam olarak bu kelimeyi yansıtan ilk para birimlerindendir. Aynı zamanda takip edilemez özelliği vardır. Bu sayede eşler arası yatırım işlevi sürdürdüğü bilinmektedir.
Blok zincirinde yer alan yapısı ile al-sat işlemlerinde kullanılan bir seçenektir. Yatırım yapabilmenin önemli farkını açığa çıkarmış bir stratejisi vardır. Bu sayede yatırım mahremiyeti de sağlanmış olur. Özellikle gizli yatırım yapmak isteyen kullanıcılar için doğru seçeneklerden biridir.

monero (xmr) nedir?

Monero (XMR) Avantajları

Monero (XMR) Coin avantajları başında blok zincirlerini diğer anahtarlarla birleştirmesi gelmektedir. Bu sayede diğer kripto para seçeneklerinden de faydalanmanıza olanak tanır. Genel avantajları ise şu şekilde sıralanır.

Yukarıda belirtilen avantajlar Monero için genel özellik sayılır. En çarpıcı özelliği ilk sırada belirtilen gizlilikle ilgilidir. Özellikle bazı sitelerde kazanılan paranın talep edilmesi halinde gereksinim duyulduğu bilinir. Bu uygulama hem gönderici hem de alıcı tarafından mahremiyet sağlar. Ayrıca hiçbir şekilde sorun teşkil etmez. Bu nedenle birçok web sitenin kullandığı bir sistem halinde yürütülmektedir.

Monero (XMR) Geleceği

Monero (XMR) Coin geleceği kripto para borsası harici bir blok zinciri olarak düşünülmektedir. Normal hayatta kullanılan web adreslerinde yönetilmesi gereken gizlilik ilkesine dayalı sistemi bulunur. Bu sayede gizlenmiş yatırım olarak ta düşünmeniz mümkün sayılır.
Her bakımdan değerlendireceğiniz yatırımları gizli tutabilme şansına sahip olursunuz. Bu zinciri normal bir banka hesabı gibi de düşünebilirsiniz. Küçük miktarlarla yapılacak yatırımlar için bile uygun yapısı vardır. Bu nedenle her bakımdan her kullanıcıya uygunluk sağlar.
Kripto para sistemindeki alım-satım işlemleri haricinde madencilik sisteminden de yararlanılabilir. Bu durum aynı zamanda eşitlik kavramını öne çıkarmaktadır. Her kullanıcıya eşit bölünen kazançlar dünya genelinde kullanılmaktadır. Yoğun ilgi gören ve potansiyel varlığı ile sürekli gelişen bir ağ zinciridir. Bu sayede kullanıcıların tümüne her işlemde güven sağladığı bilinir.

Monero (XMR) Grafiği

Monero (XMR) Coin grafiği diğer kripto para çeşitleri gibi değişken bir şekle sahiptir. Bu durum günlük işlem hacmine ve piyasa değerine bağlı olarak değişir. İçinde yer alan ödül sistemi veya işlemlerde sağlanan hızlılık oldukça ilgi çekicidir.
Fakat kripto para borsasına yönelik her kripto seçeneği risk içermektedir. Bu risklerin en aza indirilmesi açısından grafik görselini iyi anlamak gerekir. Özellikle doğru yatırım yapabilme ve kazanabilme yönünden uzmana danışmanız yerinde bir karar olacaktır. Küçük veya büyük miktarlar yatırmanız çok önem arz etmez.
Sadece doğru yatırım modeli önemli yer tutar. Bu nedenle yatırımları yönetebilmek açısından grafikte yer alan her bilgiyi ezbere almalısınız. Aynı zamanda kripto seçeneklerinde her grafiği göz önünde bulundurmalısınız.

Monero (XMR) Piyasa Değeri

Monero (XMR) Coin piyasa değeri diğer kripto seçenekleri gibi her gün değişir. Şu anki piyasa değeri 231.04TRY olarak biliniyor. İşlem hacmi ise 223.925.709.91.2.35% olarak belirtilmektedir. Yapılan her işlemde bu rakamlar değişir. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken durum işlem hacmi değil grafiğidir.
Piyasa hâkimiyeti %0.23 olan Monero için çok talep gördüğünü söylemek mümkündür. Yatırımlarınızı daha karlı bir hale getirebilmek için hem madencilik yaparak hem de al-sat işlemlerinden faydalanarak sürekli yükseltebilirsiniz.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!