BİTCOİN

Kripto Analisti Benjamin Cowen’e Göre Bitcoin için ‘İdeal Senaryo’

Geniş çapta takip edilen kripto analisti ve tüccarı Benjamin Cowen, Bitcoin için gelecekteki mitingler için rayına oturtabilecek ideal bir senaryo olduğunu söylüyor.

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, Bitcoin için ideal senaryonun BTC’nin 20 haftalık basit hareketli ortalamayı (SMA) kırmak yerine ilk denemesinde destek olarak düşmesi ve tutması olacağını söylüyor.

Bitcoin için boğa desteği

21 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA) ile birlikte 20 haftalık SMA, Cowen’in “boğa piyasası destek bandı” olarak adlandırdığı şeydir. Teknik göstergeler, yazı yazılırken yaklaşık 42.500 dolarda oturuyor.

Ağustos ayının başlarında, Bitcoin 40.000 doları geçtiğinde boğa piyasası destek bandını geri aldı. Cowen, tarihin BTC’nin ilk yeniden testte altına düşme eğiliminde olduğunu gösterdiğinden, Bitcoin’in boğa piyasası destek bandının üzerinde kalmasının çok önemli olduğunu söylüyor.

bitcoin
Kripto Analisti Benjamin Cowen'e Göre Bitcoin için 'İdeal Senaryo' 1

“İlk denemede 20 haftalık hareketli ortalamayı tutmak… İdeal senaryo olurdu. İdeal senaryo olurdu. Aslında daha önce hiç olmadı…

Ne zaman boğa piyasası destek bandının üzerine çıksak, ilk girişim tutmama eğilimi gösteriyor.”

Cowen’e göre, boğa piyasası destek bandını elinde tutmak Bitcoin’in yükseliş momentumunu kıvılcımlamasının anahtarı olsa da, BTC’nin daha da düşmesi durumunda hala 64.000 doları mevcut piyasa döngüsünün zirvesi olarak görmediğini söylüyor.

Ancak popüler analist, Bitcoin için boğa piyasasının bittiğini kabul etmeye zorlayacak bir şey olduğunu söylüyor.

“Gözlerimde 64.000 doların piyasa döngüsünün zirvesi olmasına ne sebep olur? 15.000 $ demek için geri dönersek veya bazı ayılar 10.000 $’dan daha azını ararsa, bu seviyelere geri dönersek ve sonra orada takılırsak ve sadece uzun bir birikim aşamasına girersek, o zaman evet, geriye dönüp baktığımızda 64.000 $ oldu. kesinlikle üst. Öte yandan, piyasada başka bir durgunluk yaşayabileceğimizi düşünürsem, ancak tam olarak aşağı seviyelere geri dönmediğimiz sürece [yaklaşık 15.000 $], o zaman bu hala bir parçası. aynı piyasa döngüsü. Bir sonraki yarılanmadan hala birkaç yıl uzaktayız. Bana kalırsa bolca zamanımız var, zamandan başka hiçbir şeyimiz yok.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!