Altcoin Haberleri

Terraform Labs Kurucusunun, Kripto Çöküşüne İlişkin Sekiz Suçlaması Bulunuyor!

Federal savcılar, New York’ta yer alan Terraform Labs’un kurucu ortağı Do Kwon’un, Karadağ’daki Podgorica havaalanında tutuklanmasının ardından geçen Perşembe günü suçlamalarla karşı karşıya olduğunu açıkladılar.

ABD’nin New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nin 12 sayfalık iddianamesi, Kwon’un sekiz ayrı suçlama ile karşı karşıya olduğunu ortaya koydu. İddianameye göre Terraform Labs kurucusu, dolandırıcılık amaçlı komploya dahil olmak üzere iki emtia dolandırıcılığı, iki menkul kıymet dolandırıcılığı, iki tel dolandırıcılığı, dolandırma ve piyasa manipülasyonuna teşebbüs etmekle suçlanıyor.

Ayrıca, ABD hükümeti, Do Kwon’un suçlamalarla ilişkili olduğu iddia edilen varlıklarına el konulmasını da talep ediyor.

Bu istek, ABD Savcısı Damian Williams tarafından imzalanan ve okunan iddianameyle birlikte yapıldı.

“Sanık, söz konusu suçların işlenmesiyle izlenebilir gelirleri oluşturan veya bunlardan elde edilen, söz konusu suçların işlenmesiyle izlenebilir gelirlerin miktarını temsil eden Amerika Birleşik Devletleri para birimi cinsinden bir miktar para dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, gerçek ve kişisel her türlü mülkü Amerika Birleşik Devletleri’ne kaybedecektir.”

terraform haberleri

Terraform kurusucu 40 Milyar Dolarlık Zararın Ardından Kaçtı!

Terraform Labs’ın kurucu ortağı Do Kwon, Terra (LUNA) tokenı ve TerraUSD (UST) stablecoin’inin çökmesi sonucunda 40 milyar doların üzerinde zarara sebep olması ardından kaçmaya başladı.

Kwon’un, sahte bir Kosta Rika pasaportu kullanarak Dubai’ye kaçmaya çalışırken Karadağ polisi tarafından yakalandığı belirtildi. CBS News, olayın detaylarını bildiren bir haber yayınladı. Ülkenin İçişleri Bakanı Filip Adzic, tutuklamayı Twitter’dan duyurdu ve Güney Koreli yetkililer daha sonra fotoğraf verileri ve parmak izi bilgilerine dayanarak kripto kaçağının kimliğini doğruladı.

Do Kwon, şu anda Karadağ’da gözaltında tutuluyor. Bloomberg’in haberine göre, 31 yaşındaki Kwon’un ülkesi Güney Kore’nin, hem ABD hem de Eylül ayında tutuklama emri çıkaran tarafın Kwon’un iadesini talep ettiği bildiriliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!