Bitcoin Haberleri

Merten, Fed’in Para Basmasının Bitcoin Rallisini Başlatmayacağını Söyledi!

Bir kripto stratejisti olan Nicholas Merten, Federal Rezerv’in para basma faaliyetlerini yeniden başlatmasına rağmen Bitcoin’in (BTC) yeni rallileri tetiklemeyeceği konusunda uyarıyor.

Merten, popüler YouTube kanalı DataDash’in son video güncellemesinde, Fed’in para basmaya devam etmesinin bile BTC’nin 14.000 $ civarına kadar düşebileceğine inandığını ve bu durumun geçmişte BTC’nin fiyatını yükselttiği söyledi.

Bitcoin, diğer varlıklar gibi, Fed’in artık onu geçmişte sahip olduğu türden fazla parayla kurtaramayacağı bir dönemden geçiyor ve bunu aklımızda tutmamız gerekiyor.”

bitcoin haberleri

Bitcoin şu anda rahatlama rallisi içinde!

Nicholas Merten’in görüşüne göre, kripto para piyasasındaki en büyük varlık Bitcoin, şu anda bir rahatlama rallisi içinde bulunuyor ve FTX adlı eski bir önde gelen kripto borsasının Kasım 2022’de çöktüğü seviyelere yeniden düşebilir. Merten’e göre, bu düşüşün nedeni, kripto piyasasındaki aşırı değer artışının ardından piyasanın normale dönmesi ve yatırımcıların karlarını realize etmek istemesi olabilir.

“Devam etmek ve burada tekrar vurgulamak istiyorum ki bunun olacağını düşünüyorum. Bunun bir rahatlama rallisi olduğunu düşünüyorum. Yuvarlanacak ve yeni düşük seviyelere doğru geri dönecek ya da 14.000 $ veya 15.000 $ civarında FTX çöküşünün düşük seviyelerine nispeten yakın olacak.”

Merten ayrıca eski Coinbase baş teknoloji sorumlusu Balaji Srinivasan’ın Bitcoin üzerine yaptığı milyon dolarlık bahsin neden ters gideceğini düşündüğünü de açıklıyor.

“Balaji gibi konuşan kafalar bahislerinde kendilerine biraz fazla güveniyorlar, güvenmek zorundalar çünkü momentum şu anda onların arkasında, servetinizi korumak için paranızı bankadan çıkarmanız gerektiği fikrini söylüyorlar ve sizi buna ikna ediyorlar. Bitcoin’e yatırmalısınız.

Oraya bir milyon dolar koydukları neredeyse garanti, bu nedenle gerçek olmalı. Srinivasan] gibi size kesinlikle her şeyi koymanızı yoksa tüm paranızı kaybedeceğinizi konuşan kafaları dinlemeyin. Bunu dinlemeniz gereken tek zaman, kaldıraç ticareti gibi paranızı kaybetmenize yol açabilecek aşırı riskler almanız konusunda sizi uyaran insanların olduğu zamandır.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 27,598 $ değerindeydi.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!