Altcoin Haberleri

Analitik Firması Santiment, Bir DeFi Altcoin’den Uzaklaştığını Söyledi!

Santiment firmasının raporuna göre, Ethereum tabanlı bir merkezi olmayan finans (DeFi) altcoinin uzun vadeli sahipleri, yatırımlarını azaltma eğiliminde görünüyorlar.

Santiment Rapor Paylaştı

Santiment firmasının yayınladığı son rapora göre, SushiSwap (SUSHI) platformunun kilitli toplam değeri (TVL) Kasım 2021’den bu yana %93’lük büyük bir düşüş yaşamış durumda.

Rapora göre, SushiSwap ve Uniswap arasındaki rekabette, SushiSwap’un kilitli toplam değeri (TVL) %93 oranında düşerken, rakibi Uniswap’ın TVL’si aynı dönemde yalnızca %63 oranında azaldı.

Santiment’in belirttiğine göre, SushiSwap ile etkileşime giren benzersiz aktif cüzdan sayısının artışı oldukça sınırlı kalmış durumda.

“UAW’ye dikkat edildiğinde, akıllı sözleşmeler aracılığıyla etkileşime giren veya işlem yapan benzersiz aktif cüzdanların sayısı, bazı küçük artışlar zaman zaman gözlemlense de, protokolün kullanımı genel olarak oldukça düşük seviyelerde kalmıştır. Bu nedenle, gerçek anlamda bir büyüme söz konusu değildir.”

san1

Uniswap hakkında yapılan bir analize göre, platformda gerçekleştirilen işlem sayılarına dayanarak benzersiz aktif cüzdan sayısının sürekli bir artış gösterdiğini belirtiyor.

“Uniswap’teki UAW tokenı son bir yıldır organik bir hızla artış gösteriyor. Protokolün kullanımı geçmiş yıla göre daha yüksek seviyelerde seyrediyor, bu da sağlıklı bir protokolün işareti olarak değerlendirilebilir.”

san2

Santiment, hareket etmeyen belirteçlerin hareket etmeye başlamasını takip eden hareketsiz dolaşım metriğine de dikkat ediyor. Firma, geçmişteki keskin fiyat düşüşlerinden önce, hareketsiz tokenlerdeki ani artışların görüldüğünü belirtiyor. Son zamanlarda SUSHI’de böyle bir artış yaşandı ve bu da uzun vadeli kripto para yatırımcılarının pozisyonlarını sattığını gösteriyor.

“SUSHI tokeni, yılın başından bu yana önemli hareketler sergiledi. Bu, uzun vadeli token sahiplerinin pozisyonlarını terk ettiğine dair bir işaret olarak yorumlanabilir. Daha önceki hareketsiz dolaşım artışlarından sonra keskin fiyat düşüşleri yaşanmıştı. Şimdi ise son zamanlarda yaşanan başka bir yükselişi gözlemliyoruz.”

san3

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!