Altcoin Haberleri

SEC, Ripple ile XRP Davasında Önemli Belgeleri Mühürlemeye Çalışıyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), San Francisco’lu ödeme şirketi Ripple’a karşı açtığı davayla ilgili bazı kritik belgeleri mühürlemek için başvuruda bulundu.

Geçtiğimiz hafta SEC, eski SEC yetkilisi William Hinman’ın 2018 yılında yaptığı ve Hinman’ın resmi sıfatıyla hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum’un (ETH) menkul kıymet olmadığına inandığını belirttiği bir konuşma hakkındaki dahili SEC müzakerelerini içeren belgelerin mühürlenmesini talep etti.

Savunma avukatı James K. Filan, önergeyi ortaya çıkaran mahkeme belgelerini ilk kez paylaştı.

SEC’in avukatları tartışıyor,

“Bu belgelerin özet karar önergeleriyle ilgisizliği, bu belgelerin kamuya açıklanması halinde SEC’in çok çeşitli konularda devam eden müzakereleri üzerinde yaratacağı etkiye karşı tartılmalıdır. Hinman Konuşma Belgeleri çok sayıda SEC yetkilisi tarafından yapılan iç tartışmaları ve müzakereleri yansıtmaktadır.

Bu belgelerin müzakere süreci imtiyazı ile korunması gereken kurum müzakerelerini yansıtıp yansıtmadığına bakılmaksızın, tartışmasız bir şekilde gizli müzakereleri yansıtmaktadır. SEC yetkilileri, SEC için programatik öneme sahip konularda görüşlerini ve pozisyonlarını tekrar tekrar ifade etmektedir. Ajans yetkililerinin açıklık ve samimiyetle tartışma, işbirliği yapma kabiliyeti, bu belgelerin kamuya açıklanmasıyla engellenecektir.”

xrp/ripple haberleri

Eylül ayında Bölge Yargıcı Analisa Torres, SEC’in defalarca mahkeme salonundan uzak tutmaya çalıştığı Hinman dosyalarını yayınlamasına karar verdi.

SEC, Ripple Labs çalışanlarının kişisel ve finansal bilgilerinin ifşa edilmesini istedi

Ripple, belgelerin son derece önemli olduğunu, SEC’in neden bazı kripto varlıklarını menkul kıymet olarak ilan ederken diğerlerini etmediğini, kripto endüstrisinde kazananları ve kaybedenleri seçtiğini ortaya çıkarabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta SEC, mahkemeden SEC uzman tanıklarının ve düzenleyicinin özet yargı talebiyle bağlantılı olarak; beyanda bulunan belirli XRP yatırımcılarının isimlerini ve diğer tanımlayıcı bilgilerini düzenlemesini de talep etti. Buna ek olarak SEC Ripple Labs çalışanlarının, bazı üçüncü tarafların kişisel ve finansal bilgilerinin ifşa edilmesinin önlenmesini önerdi.

Buna ek olarak SEC Ripple Labs çalışanlarının, bazı üçüncü tarafların kişisel ve finansal bilgilerinin ifşa edilmesinin önlenmesini önerdi.

SEC, 2020 yılının Aralık ayında Ripple’a dava açarak, Ripple’ın XRP’yi yıllarca kayıtsız bir menkul kıymet olarak yasadışı bir şekilde sattığını ve XRP’nin bugüne kadar bir menkul kıymet olmaya devam ettiğini iddia etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!