Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Litecoin Fiyat Tahmini – 600 Doları Görecek Mi?

Aşağıda, LTC fiyat analizimizi ve tahminimizi oluştururken dikkate aldığımız temel metrikleri göreceksiniz .

Birçok kripto para birimi 2021’de ralli yaptı ve bazıları 2017 boğa koşusundan ATH’lerini geçti. Belki de en etkileyici olanı, boğa koşusunu sürdürürse yakında 70.000 dolara yaklaşma yolunda olan Bitcoin.

Bu arada, “Bitcoin’in gümüşü” olarak adlandırılan Litecoin (LTC), BTC’nin etkileyici performansını tekrarlama umuduyla hızını artırmaya başladı. Bununla birlikte, Litecoin’in ATH’si 10 Mayıs 2021’de olan 412,96 $’dır. Şu anda, Litecoin piyasa değeri açısından on altıncı kripto para birimidir.

Litecoin vizyonunun bir parçası olarak, yaratıcı Charlie Lee PayPal aracılığıyla da erişilebilir olmayı hedeflediklerini söyledi. Ek olarak, yüksek likiditeye sahip olmak ve her kripto borsasında mevcut olmak istiyorlar . Ayrıca Grayscale LTCN Trust’ta 104 milyon dolara ulaşmak istiyorlar .

Litecoin tüm bu hedeflere ulaşırsa, kesinlikle ATH’sini ve daha fazlasını aşacaktır. Ancak mevcut istatistikleri ve performansı ile Litecoin 2021’de yatırım yapılacak en iyi kripto para birimlerinden biri olacak mı? Bunu Litecoin fiyat tahmininde öğreneceğiz . Ancak Litecoin fiyat analizimize başlamadan önce, “Litecoin nedir?” sorusuna cevap verelim.

Litecoin (LTC) nedir?

Litecoin, bugüne kadarki en eski kripto para birimlerinden biridir. Sonraki yıllarda tam bir ekosistem yaratmadan önce 2011 yılında Bitcoin blok zincirinin bir çatalı olarak başladı. Litecoin’in eski bir Google çalışanı olan yaratıcısı Charlie Lee, daha önce ciddi ölçeklenebilirlik sorunları yaşayan Bitcoin’e alternatif olarak Litecoin’i yarattı.

Bitcoin’e daha hafif bir alternatif olarak tasarlanan Litecoin , kullanıcılarına dünya çapında sorunsuz eşler arası (P2P) işlemler sağlamayı hedefliyor. Sonuç olarak, Litecoin’i kabul eden çok sayıda kripto borsası ve ticaret platformu vardır.

Litecoin, madencilik için Scrypt algoritmasını uygular. Aynı zamanda, popüler kitap serisi ve film serisi Harry Potter’dan türetilmiş bir teknoloji olan Mimblewimble’ı da popüler hale getirdi. Bu teknoloji, Litecoin’in gizlilik çözümlerini sağlamasına yardımcı olur.

Litecoin nedir sorusuna cevap verdiğimize göre artık Litecoin fiyat analizimize geçebiliriz.

telegram 12

LTC Mevcut Piyasa Durumu

Bu Litecoin fiyat analizinin yazıldığı tarihte LTC, 24 saatlik işlem hacmi 1.960.424.924 $ ile 175.70 $’dan işlem görüyor. LTC’nin fiyatı son 24 saatte %6,3 düştü.

Ayrıca, LTC, 66.752.415 LTC’lik bir akım dolaşım kaynağına sahiptir. Şu anda, LTC için en iyi kripto para borsaları Binance, Huobi Global, OKEx, FTX ve Tokocrypto’dur.

Şimdi bu LTC teknik analizi 2021’in bir sonraki bölümüne geçelim.

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi 2021

Şu anda Litecoin, CoinGecko’da 16. sırada yer alıyor. Ancak LTC blok zincirindeki en son güncellemeler, gelişmeler ve değişiklikler, kripto para birimi fiyatının daha da yükselmesine yardımcı olacak mı? Bu LTC fiyat tahmini makalesindeki grafiklere geçelim.

ltc usdt chart showing descending triangle pattern 1024x604 1
Azalan Üçgen modelini gösteren LTC/USDT grafiği (Kaynak: TradingView )

Günlük bir zaman dilimine göre ayarlanmış yukarıdaki grafikte Azalan Üçgen modelini görebiliriz. LTC geçen ay düşüş gösterdiğinden bu önemli bir gösterge. Sonuç olarak, azalan üçgen deseni, LTC’nin sonunda düşüşe geçeceğini ima ediyor.

Öngörülebilir gelecekte, LTC’nin düşüşe geçme şansının yükselişten daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Yukarıda gösterildiği gibi, bu ayın başında LTC ayıdan boğa trendine döndü. Bu, o dönemde gerçekleşen yüksek ticaret hacminin bir sonucudur.

ltc usdt relative strength index 1024x605 1
LTC/USDT Göreceli Güç Endeksi (Kaynak: TradingView )

Göreceli Güç Endeksi (RSI) 58.43’e yakındır, bu da LTC’nin ne aşırı alım ne de aşırı satım olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, bu herhangi bir zamanda bir fiyatın tersine dönmesine neden olabilir. 

Bu nedenle, tüccarlar kripto ticaretini dikkatli bir şekilde yapmalı ve piyasadaki heyecandan etkilenmemelidir. Tüm bunları akılda tutarak, tüccarlar kripto piyasasının vahşi dalgalanmaları nedeniyle beklenmedik kayıplardan haberdar olabilir ve uzaklaşabilir.

LTC’nin Basit Hareketli Ortalamasına (SMA) ve Üstel Hareketli Ortalamasına (EMA) da bakalım.

ltc 30 day sma and 50 day ema 1024x605 1
LTC 30 günlük SMA ve 50 günlük EMA (Kaynak: TradingView )

2021’in başından bu yana, LTC’nin fiyatı öncekinden daha yüksek birçok yükseliş hareketi gördü. Üstelik bunları hemen dalgalanmalar, konsolidasyonlar ve düzeltmeler takip ediyor. Bunu göz önünde bulundurarak LTC, 2021’in sonuna kadar rekabetçi bir pazara sahip.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2021

Aşağıdaki tablo, Litecoin’in son birkaç gün içinde harika bir performans sergilediğini gösteriyor. Üstelik LTC fiyatı son 7 günde %18’in üzerinde. Bu eğilim devam ederse, LTC boğalarla birlikte ilerleyerek 339,12 dolarlık direnç seviyesini geçebilir ve daha yükseğe tırmanabilir.

ltc usdt price chart 1024x606 1
LTC/USDT Fiyat Tablosu (Kaynak: TradingView )

Tersine, yatırımcılar kriptoya karşı çıkarsa, ayılar devralabilir ve LTC’yi yükseliş pozisyonundan tahttan indirebilir. Daha basit bir ifadeyle, LTC’nin fiyatı düşüş sinyali olan neredeyse 104.05 $’a düşebilir.

Bu arada, uzun vadeli LTC fiyat tahminimiz 2021 yükseliş gösteriyor. Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) bu yıl yaklaşık 412,96 dolar ile aşma olasılığı yüksek. Ancak bu, ancak daha önceki birçok psikolojik direnci kırarsa gerçekleşecektir.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2022

Bu yükseliş eğilimi devam ederse, Litecoin 2022’nin sonunda 700 dolara ulaşacak. Ayrıca 2022’nin ilk yarısı 750 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 700 dolara ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser ancak yakın gelecek için şüphesiz mümkün.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2023

Litecoin’in fiyatı çok yüksek seviyelere bile çıkabilir, ancak 850 dolara ulaşabilir. Üstelik bu, ancak piyasanın yükseliş eğilimini sürdürmesi durumunda mümkündür. Ek olarak, yalnızca kripto para birimi Litecoin psikolojik direnç seviyesini geçerse.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2024

En son güncellemeler, gelişmeler, Litecoin fiyat tahmini ve platformun yeni proje tahminlerine göre. Ayrıca, bu kripto pazarında Litecoin fiyatını artırabilir ve fiyat yükselip 950$ civarına ulaşabileceği için en iyi yatırım olacaktır.

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini 2025

Önümüzdeki dört yıl içinde Litecoin fiyatları 1200 dolara kadar çıkabilir. Bununla birlikte, bu seviyeye ulaşmak Litecoin için o kadar zor olamazdı çünkü ek orta, kısa vadeli ve uzun vadeli fiyat hedefleri satın almak veya satmak için bulunabilirdi. Bu, Litecoin’in tahmine göre önümüzdeki beş yıl içinde yakında yeni bir ATH’ye ulaşma olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor.

Çözüm

Litecoin’in 2021’de önünde parlak bir geleceği var. LTC ekosisteminde ve genel kripto pazarında devam eden gelişmelerle birlikte, LTC’nin yeni zirvelere ulaştığını görebiliriz.

Yukarı yönlü LTC fiyat tahmini 2021 339,12 dolar. Yukarıda belirtildiği gibi, yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum gibi ana akım kripto para birimleri ile birlikte LTC’nin 2021’de iyi bir yatırım olduğuna karar verirse 600 dolara bile ulaşabilir.

kaynak: coinquora

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!