ALTCOİN

Solana Yatırımcıları, Satın Alma Fırsatından Nasıl Yararlanabilir?

Kripto piyasası geçen hafta çoğunlukla yatay kalırken, Solana aya pompalanıyor. DeFi platformunun yerel kripto para birimi SOL, haftalık %52 kazançla ilk 10’a fırladı.

Grafiklerde alt, 130 dolarda zirve yapan bir boğa bayrağı kırılmasının ardından yukarı yönlü çalışmasına devam etti. Bununla birlikte, baskı zamanında bir düzeltme aşaması yürürlükte görünüyordu ve SOL’un bir sonraki yükseltme işleminden önce istikrarlı bir şekilde gönderilmesi gerekiyor.

Yazının yazıldığı sırada SOL, son 24 saatte %8 düşüşle 108.46 $ seviyesinde işlem görüyordu.

Solana 4 saatlik Grafik

kriptoup solusd 2021 09 01 13 02 49 1536x739 1
Kaynak: SOL/USD, TradingView

SOL’un 43 dolardan 82 dolara kadar olan dürtüsel hareketi ve ardından 66 dolara düzeltmesi birkaç önemli Fibonacci Uzantı seviyesini belirlemek için kullanıldı. 20-SMA tarafından desteklenen %100 Uzatma seviyesi, yeni bir satın alma baskısını başlatma potansiyeline sahiptir.

Daha derin bir düzeltme, odağı %61.8 seviyesine getirecektir. Satın alma etkinliği için bir temel olarak hizmet etmiş bir seviye. Öte yandan, %50 ve %38.2 seviyelerine doğru herhangi bir hareket açığa satışı davet edecektir.

SOL için bir sonraki hedef, 143.56 dolardan mevcut %200 Uzantıda yatıyor. Ancak, böyle bir hamleden önce SOL’un satış baskısı ile müzakere etmesi gerekiyor. Grafiğinde birkaç uzun kırmızı çubuk sıralandı ve son birkaç seansta yüksek kâr elde edildiğini belirledi. %61.8 Fib seviyesinin altına düşmemek için alıcıların buradan dikkatli olması gerekiyor.

Akıl yürütme

SOL’un göstergelerinin her biri, güçlü satış baskısı dalgasını hesaba kattı. Buna rağmen, hala kilit alanların üzerinde işlem görüyor. Örneğin, RSI aşırı alım bölgesinden keskin bir düşüşe tanık oldu ve yarı çizgiye doğru ilerliyordu. Bununla birlikte, RSI 45-40’ın üzerinde kalana kadar tüccarların daha keskin bir geri çekilmeden korkmasına gerek yok.

Müthiş Osilatör bile şimdiye kadarki en yüksek zirvesini oluşturduktan sonra dört kırmızı çubuk kaydetti. Yönlü Hareket Endeksi’nde -DI, ​​satış baskısının bir sonucu olarak +DI çizgisine giderek yaklaşıyordu. Ancak, henüz bir crossover gelişmemişti.

Söz konusu sinyaller dikkate alındığında SOL, göstergeler olumlu pozisyonlarda kaldığı sürece yukarı yönlü seyrine devam etme avantajına sahiptir. Bunu yapmamak, uzun süreli bir satışın önünü açacaktır.

Çözüm

SOL mevcut kayıplarını istikrara kavuşturmak istediğinden, tüccarlar bir sonraki dönüşümden önce alt değeri torbalama fırsatına sahipler. % 100 Uzatma seviyesi, özellikle bölge 20-SMA tarafından desteklendiğinden, boğa tüccarları için ideal bir giriş olacaktır.

Kâr alma, %200 Fibonacci Uzantısı seviyesinde 143,56 $ olarak ayarlanabilir. Öte yandan, kısa satıcıların durumdan yararlanmak için 20-SMA’sının altında kararlı bir şekilde kapanması için SOL’ye ihtiyacı var.

kaynak: ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!