ALTCOİNBİTCOİN

Avrupa Kriptoyu Yasaklayacak Mı? ECB Başkan Yardımcısı Önemli Açıklamalar Yaptı!

Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkan yardımcısı Luis de Guindos, kripto para birimlerini yasaklamak istemediğini, ancak yeni ortaya çıkan sektörde finansal suçları engellemek için kurallar oluşturmanın önemini vurguladı.

Madrid merkezli haber kaynağı myconomy’den bir rapora göre, ECB yöneticisi kripto para birimlerinin şüpheli ve yasa dışı faaliyetlerde kullanılmasını önlemek için önlemler alınmasını istediğini söyledi.

Bunları yasaklamam ama ihraççıların diğer finansal varlıklarla aynı koşullara uyması ve kara para aklama veya terörün finansmanı ile ilgili her şeyden kaçınması gerekiyor.”

De Guindos, kripto para birimlerinin “finansal istikrar üzerinde hiçbir etkisi olmayacağına” inanıyor.

kripto paralar 1 1
Avrupa Kriptoyu Yasaklayacak Mı? ECB Başkan Yardımcısı Önemli Açıklamalar Yaptı! 1

ECB başkan yardımcısının açıklaması, Avrupa Birliği’nin (AB) yürütme organı olarak hizmet veren Avrupa Komisyonu’nun kripto para birimi işlemlerinde yer alan tarafları yakından izlemeyi amaçlayan yeni kurallar önerdiği bir zamanda geldi.

Önerilen kurallardan bazıları, geleneksel finans kurumlarının izlediğine benzer şekilde daha kapsamlı müşterinizi tanıyın süreçleri uygulamak için kripto para birimi borsalarını zorunlu kılacaktır. Kripto para birimi işlemleri, banka havaleleri ile aynı şekilde ele alınacak ve önerilen önlemler kapsamında onları daha izlenebilir hale getirecektir.

Yeni kurallar, AB içinde kripto para birimi sektörüne gözetim sağlamakla görevli yeni bir kara para aklama karşıtı kurum kurarken, anonim kripto para cüzdanlarını yasaklamayı da hedefliyor.

Avrupa Komisyonu diyor ki,

“Bu paketin amacı, şüpheli işlem ve faaliyetlerin tespitini iyileştirmek ve suçluların yasadışı gelirleri aklamak veya terör faaliyetlerini finansal sistem aracılığıyla finanse etmek için kullandıkları yasal boşlukları kapatmaktır.”

kaynak: dailyhodl

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!