Altcoin Haberleri

Solana Kurucusu Anatoly Yakovenko, Ethereum Rival’ın Blockchain Kesintilerini ve Sorunlarını Ele Aldı!

Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, Solana’nın (SOL) geçen yıl yaşadığı bazı teknik zorluklara değindi.

Raoul Pal ile yeni bir röportajda bulunan Yakovenko, Solana’nın işlemleri ultra yüksek bir oranda işleme amacının, özellikle Ethereum (ETH) rakibi yeni kullanıcı dalgalarını çekmeye başladığında çeşitli zorluklar sunduğunu söyledi.

“Bu bizim en büyük zorluğumuz, belki de sahip olmaktan hoşlandığım bir şey çünkü tüm bu zorluklar kullanıcılarımız olduğu için geliyor. Ve zincir, günlük olarak, kullanıcılardan gelen uygulamalardan – sadece ağı kullanan kişilerden – normal işlemlere baktığınızda, bunlara baktığınızda, günde yaklaşık 30 milyon işlem var. Zirve günümüz 65 milyondu. Bu, diğer tüm zincirlerin toplamından daha fazla.

Binance Smartchain bunun onda biri. Bence Ethereum otuzda bir. Ve bu yük nedeniyle, beklemediğimiz şeyler gördük ve insanların ağa yapacağı saldırı türlerinde biraz uzağız…

Sanırım bazı insanlar bir doğrulayıcıya saniyede 10 milyon paket gönderildiğini gördü. Ve bu doğrulayıcılardan herhangi birinde belleğin gerçekten çok hızlı büyüdüğü bir hata varsa veya bu yük için iyi yapmadığımız bir şey varsa, bu doğrulayıcı kapanabilir, bozulabilir, herhangi bir nedenle hafızası tükenebilir. Üçte biri bunu yaparsa, ağ, bazı manuel müdahaleler onu geri getirene kadar temelde durur. Bu birkaç kez oldu.”

solana-ethereum

Kripto girişimcisi, farklı teknik mimarilere ve kullanım durumlarına sahip farklı blok zincirlerinin farklı şekillerde başarısız olacağını söylüyor. Bitcoin (BTC) blok süresindeki gecikmelerle başa çıkabilse de Yakovenko, Solana’nın hızlı bloklarının fazla hareket alanına izin vermeyeceğini söylüyor.

“[Bitcoin] son ​​derece esnek olacak şekilde tasarlandı ve Bitcoin için normal olan bazı şeyler, örneğin bir grup Çin hash gücünün kapanması gibi, Bitcoin’de bloklar arasında iki saat olduğu zamanlar vardı. Ve bu tamamen iyi. Solana’da bloklar arasında iki saat varsa, ağ ölüdür çünkü her 400 milisaniyede bir blok yapmak üzere tasarlanmıştır…

Daha hızlı bir ağ oluşturduğunuzda, başarısızlık durumu Bitcoin veya Ethereum gibi bir şeyden farklıdır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!