Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Analiste Göre Eylül Ayında Kripto Piyasalarında Olabilecek Şeyler!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, dijital varlıkların bu ay nasıl bir ücret alacağını belirlemek için 12 yıldaki kripto piyasalarının performansına bakıyor.

Yeni bir video güncellemesinde, popüler kripto tüccarı Benjamin Cowen, son düzine Eylül ayından dokuzunda Bitcoin’in (BTC) kırmızı renkte bittiğini söyledi.

“Geri dönüp önceki Eylül’lere bakarsak, sadece 2010’a geri dönersek, aslında üçü hariç hepsinin kırmızı olduğunu ve sadece yeşil olanların yaklaşık %2.5 yukarı yönlü hareket ettiğini görebilirsiniz. %6 ve %15 yukarı yönlü hareket.”

kripto
kaynak: benjamin cowen/youtube

Cowen Ethereum’a (ETH) gelince, tarihsel verilerin önde gelen akıllı sözleşme platformu için de benzer bir model ortaya koyduğunu söylüyor.

“Ethereum gibi başka şeylere de bakabiliriz ve bunun aynı türde sonuçlar verip vermediğini merak edebiliriz ve ortalama olarak, ortalama olarak doğru.

Eylül ayında ETH tarafından %-12’lik bir hareket görüyorsunuz. [Bu] tüm Eylüllerin kırmızı olduğu anlamına gelmez. Yeşil olan bir çift var, ancak tarihsel olarak ortalama olarak kırmızı olmasını beklersiniz.

Örneğin, bu eylülün yeşil olması, eylülün kripto için kanlı bir ay olma eğiliminde olduğu fikrini ille de ortadan kaldırmaz, sadece bazen norm ne olursa olsun dışında sapmalar görmeniz olabilir.”

seri64 kriptoup 1
kaynak: benjamin cowen/youtube

Cowen, kriptonun toplam piyasa değerinin (TMC) performansına bakarak, önceki yıllardaki verileri kullanarak varlık sınıfının tarihsel Eylül sıkıntılarını daha da göstermeye devam ediyor.

“2010’dan itibaren ortalama olarak kırmızı renkte olan tek ayın Eylül olduğunu görebilirsiniz. Eylül’ün toplam varlık sınıfı için en son yeşil olduğu zaman, 2016 ve 2015’e kadar uzanıyordu, ancak Eylül’ün o kadar da iyi bir ay olmadığı üst üste beş yıl geçirdik ve bunu 2017’ye geri alırsanız , Eylül ayında ortalama getiri aşağı yönde yaklaşık %7,5.”

seri63 kriptoup
kaynak: benjamin cowen/youtube

Genel olarak kripto Eylül ayında çoğunlukla düşüşte olsa da Cowen, dijital varlık piyasasının bu ayı yeşil bitirmesinin hala mümkün olduğunu belirtiyor.

“Eylül tarihsel olarak kripto için iyi bir ay değil. Şimdi, bu kesinlikle kırmızı bir ay geçirmemiz gerektiği anlamına mı geliyor? Hayır, öyle değil ve bunun nedeni, bir şeyin oynatılmasının genellikle her seferinde oynaması gerektiği anlamına gelmemesidir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!