Altcoin Haberleri

Charles Hoskinson, Solana İçin Cardano’nun Yan Zinciri Olabileceğini Söyledi!

Charles Hoskinson akıllı sözleşme protokolü Solana’nın (SOL) teorik olarak Cardano (ADA) ağının bir yan zinciri haline gelebileceğini söyledi.

Charles Hoskinson, Cardano’da yan zincir ortaklıklarının nasıl göründüğünü ortaya koydu.

Cardano 200’den fazla borsada listeleniyor

“Altı yıldır bunun hakkında konuşuyor, düşünüyor ve bunu ileriye taşıyoruz; bir ana zinciriniz, bir yan zincir aileniz var ve bunların her biri farklı şeyler yapıyor. ADA yan zincir modeliyle birbirine bağlanırsa bu ana zincirin ortağı olması anlamına gelir. Ana zincir güvenlik, alt yapı, ekosistem ve likidide sağlar.

ADA 200’den fazla borsada listeleniyor. Bu da demek oluyor ki tüm ölçeğe sahip, bunun karşılığında enflasyonu bu zincir içinde bağlantı noktası olan madencilere ödemek yerine; enflasyonu hisse havuzu operatörlerine ve ADA sahiplerine ödüyor. Çünkü Cardano yan zincirin güvenliğiyle ilgileniyor.”

cardano haberleri

Cardano’nun kurucusu; bir yan zincirin kendi hesaplama modeline, kendi veri kullanılabilirliği kavramına, kendi ağ yığınına ve kendi mutabakat algoritmasına sahip olabileceğini söyledi.

Hoskinson, Solana’nın ADA ile bir araya gelmesi halinde çok daha iyi bir konumda olacağını söylüyor.

Solana’yı alabilir, mevcut mutabakat algoritmasını 25 kat daha hızlı ve her zaman çökmeyen bir algoritmayla değiştirebilir. Onu ADA yan zinciri haline getirebilir, Solana daha sonra bunu sürdürmek için ADA sahiplerine ödeme yapacaktır (muhtemelen şu anda ödediklerinden daha düşük bir enflasyon oranında). Artık güvenlik konusunda endişelenmelerine gerek kalmaz ve tüm bu DApp’ler buraya taşınır daha iyi güvenilirlik ve güvenlik elde ederler. Daha hızlı olurlar.”

Ekim ayında Hoskinson, önde gelen Dogecoin’in (DOGE) Cardano için bir yan zincir haline gelmesi fikrini de ortaya attı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!