Altcoin Haberleri

Binance’den 3 Milyar Dolardan Fazla Para Çekildi!

Büyük kripto borsası, Binance’nin ABD soruşturması altında olabileceğine dair raporlar ortaya çıktıkça stres testinden geçiyor.

Dün, BNB ve CEO’su Changpeng Zhao’nun kara para aklama ihlalleri nedeniyle soruşturulma altında olduğu bildirildi.

Şimdi ise kripto veri analizcisi Nansen, son yedi gün içinde Binance’den 3 milyar doların üzerinde para çekildiğini söyledi.

“BNB Netflow 7D ($) -3,660,311,347

8.783.380.428 – Çıkış

5.123.069.081 – Giriş”

binance haberleri
kaynak: nansen/twitter

Binance CEO’su büyük miktar para giriş-çıkışlarının normal olduğunu söyledi

Changpeng Zhao:

“Bugün bir miktar para çekme işlemi gördük (net 1,14 milyar dolar). Bunu daha önce de gördük. Bazı günler net para çekme, bazı günler de net para yatırma işlemleri oluyor. Bizim için her zamanki gibi iş.

Aslında CEX’te (merkezi borsa) dönüşümlü olarak ‘para çekme stres testi’ yapmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum.

telegram 12

Bu ‘testleri’ yürütmek bazı ağ ücretlerine mal oluyor. Ancak sektörü sağlıklı tutar.

Borsa işi basittir.”

FTX’in çöküşünün ardından, kripto borsaları mali durumlarının şeffaflığı konusunda daha fazla incelemeye tabi tutuldu ve Binance de dahil olmak üzere pek çok borsa rezerv kanıtı raporları sunmaya başladı. Raporlar herkesi tatmin etmedi ve Kraken’in kurucusu Jesse Powell da dahil olmak üzere bazıları raporların güvenilirliğini eleştirmek için konuştu.

Powell, korku ya da söylenti yaymaya çalışmadığını ancak Binance’in son raporunda bazı potansiyel tehlike işaretleri gördüğünü söyledi.

“Benim için en büyük kırmızı bayrak, bunun rezervleri kanıtlamaktan ziyade teminatı kanıtlamaya yönelik bir girişim gibi görünmesi. Hatta borçlu olunan gerçek varlıklar ile kontrol edilen tokenler açısından iflas ettiklerini bile kabul ediyorlar. ‘Teminat’ muhasebesi hilesi, FTX’in de tam olarak nasıl çözücü oynadığıdır.”

Mazars’ın yakın zamanda yaptığı bir incelemeye göre Binance, kullanıcılarının Bitcoin’lerini (BTC) desteklemek için fazlasıyla yeterli rezerve sahip ve borsadan yapılan tüm para çekme işlemleri şu ana kadar sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!