ALTCOİNBİTCOİN

Bitcoin Ve Ethereum Ticareti Yapıyorsanız, Bu Seviyelere Dikkat Edin!

Bitcoin ve Ethereum piyasa değerine göre en büyük 2 kripto para birimidir. Doğal olarak, yükselişleri ve düşüşleri de her altcoin fiyatları üzerinde etkili oluyor. Mevcut piyasa koşulları ve şu anda devam eden sürekli hareketlilik göz önüne alındığında, bu 2 kripto para için önemli seviyeleri işaretlemek gerekiyor.

Popüler analist Rekt Capital, bu seviyelerin ne olabileceği konusunda spekülasyon yapan en son kişiydi. Ancak, bu düzeylere birkaç seçilmiş metrik bağlamında bakılması gerekiyor.

Bitcoin, Ethereum – Hepsi aynı mı?

Her iki kriptonun da fiyat hareketleri, benzer bir durumda olduklarını gösteriyor. Bitcoin, bu yılın büyük bölümünde kendisini 6 aylık yüksek düşük (siyah) çizginin üzerinde tuttu. Bu hat, kral para için önemli bir destek oldu. Ancak bu destek, bir önceki haftanın kapanışıyla dirence dönüşmüş ve bu haftaki fiyat hareketi bu rapora kadar kırmızı çizginin altında kalmıştır. 

screenshot 207 1536x864 1
Kaynak: Rekt Capital

Bu yüksek dip kırıldığından, 50 WEMA (mavi) çizgisi artık çok kritik bir seviye haline geldi. Kripto para birimi bunun altında işlem görmeye devam ederse, Bitcoin piyasası oldukça düşüş eğiliminde olacaktır. Ayrıca, destek olarak daha yüksek düşüklüğü geri almak, kral para için çok zor olacak. Ek olarak, Bitcoin’in Mayıs çöküşünden bu yana konsolide ettiği devam eden düşüş eğilimi kama yapısı da ciddi endişeler yaratıyor.

Bununla birlikte, son 2 haftadır BTC’nin hareketi orta çizgisi etrafında dalgalanıyor. Bunu yapmaya devam ederse, çizelgelerde sürekli ve önemli bir bozulma olasılığı düşük olabilir. Belki de bu, Bitcoin’in daha yüksek dipleri geri alması için gereken motivasyon olabilir.

Ethereum da çok farklı hareket etmiyor. Popüler kripto para birimi, haftalık grafikte aşağı yönlü bir takozun ortaya çıkması endişeleri artırarak yüksek dip seviyesine oldukça yakın hareket ediyor. Daha yüksek dip kırılması devam etse bile, alt trend çizgisi ETH için güçlü destek olacaktır.

Örneğin, ETH tekrar 2.000 doların altına düştü. Ancak, alt trend çizgisi hala güçlü.

screenshot 213 1536x864 1
Kaynak: Rekt Capital

Bir diğer önemli seviye, bu durumda daha yüksek düşük trend çizgisi boyunca hizalanan 20 EMA çizgisi, geçmişte dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı için kritik bir destek seviyesi olarak hareket etti. 

Metrikler ne diyor?

Metrikler, şu anda oldukça aşağı yönlü bir renk tonu paylaşıyor. Spot ticaret hacimleri Mayıs çöküşünden bu yana düşük, ancak tutarlı düşüş yazı yazılırken daha da kötüleşti. Gösterge Mayıs öncesi seviyelerine 4 ayın en düşük seviyesine geriledi, bu iyiye işaret değil. Ek olarak, hem MVRV oranı hem de piyasa hissiyatı da iyi görünmedi. 

Bu yazı yazılırken, MVRV çok düşük karlılık gösteriyordu. Dahası, pozitif duyarlılık çok düşük seviyelere düştüğü için piyasa duyarlılığı da iyi durumda değildi. 

skew eth spot trades daily count
Kaynak: Glassnode – AMBCrypto

bitcoin btc 14.40.21 14 jul 2021 1536x520 1
Kaynak: Santiment – ​​AMBCrypto

Bu nedenle, bu faktörler göz önüne alındığında ETH’nin tablolarda daha da kırılması bir olasılık gibi görünüyor. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, hiç kimse piyasanın oynaklığını tahmin edemez. Dikkatli bir yatırım tek akıllı yatırım olduğundan, yatırımcılar fiyat hareketini yakından takip etmelidir.

kaynak: ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!