Altcoin Haberleri

Fantom (FTM) Kurucusu Andre Cronje, Multichain Hack’in “Büyük Bir Darbe” Olduğunu Söyledi

Fantom (FTM) kurucusu Andre Cronje, Multichain’in son istismarının Ethereum (ETH) için bir rakip olan Fantom’a büyük bir darbe olduğunu belirtiyor.

Cronje, Fantom topluluğunun forumunda, ekibin Multichain’in gerçek güvenlik seviyesi hakkında yanıltıldığını ifade ediyor.

Cronje, kendisi ve ekibinin, Multichain saldırısının tüm mağdurlarını kapsayacak çözümler bulmayı hedeflediğini de ekliyor.

“Multichain, büyük bir hayal kırıklığı oldu, ekipten sunucu merkezsizliği, erişim ve coğrafi dağılım konusunda birçok güvence aldık. Güvenme, doğrula (bu sözleri kendime hatırlatıyorum).

Bu aşamada, varlıkları kurtarmak için ilgili kuruluşlarla birlikte tüm seçenekleri değerlendiriyoruz. Bunun yanı sıra, vakıf hazinesini kullanarak diğer olumsuz etkileri hafifletmeye veya iyileştirmeye yardımcı olmayı düşünüyoruz. Daha fazla bilgiye sahip olana kadar kesin bir onay veremeyiz. Ancak bu durumu olduğu gibi bırakmayacağız, herkesin iyiliği için elimizden geleni yapacağız.

Ayrıca, yerel token çıkarma konusunda Circle, Tether, TrueUSD, Binance vb. ile işbirliği yapmaya devam ediyoruz ve yerel köprü altyapısı için çözümleri gözden geçiriyoruz. Daha doğrulanabilir bilgiler elde ettiğimizde, bir eylem planı sunacağız.

Tahmin edebileceğiniz gibi, vakıf ve tüm çalışanlarımız da bu varlıkların etkisine maruz kaldı.”

fantom haberleri

Kötü niyetli aktörler, Chainlink (LINK), Wrapped Bitcoin (wBTC), Wrapped Ethereum (wETH) ve üç stabilcoin dahil olmak üzere çeşitli kripto varlıklarını çalabildiği için, Multichain’in Fantom köprüsü en az 126 milyon dolarlık bir istismara uğradı.

DefiLlama adlı pazar analiz aracına göre, Fantom’un toplam kilitli değeri (TVL), olaydan önceki 200 milyon dolardan bugün 67 milyon dolara büyük bir düşüş yaşadı.

Multichain, CEO’sunun Mayıs ayında Çinli yetkililer tarafından tutuklandığını ve o zamandan beri blockchain ekibiyle iletişim kurmadığını belirterek faaliyetlerini durdurdu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!