Kripto Borsa Haberleri

Binance, Hamas İle Bağlantılı 100 Hesabı Engelledi!

İsrail’e yönelik Hamas saldırılarının ardından kripto paralar üzerinden yapılan bağışlarda büyük bir artış yaşandı.

Hamas, global yaptırımlardan kaçınmak için kripto paraları da içeren bir dizi strateji kullanıyor. Bu stratejilerin sonucunda toplanan bağış miktarında yaşanan artış, İsrail otoritelerinin dikkatini çekti. İlgili kripto para hesaplarına erişim kısıtlamaları getirildi ve ciddi miktarda kripto para kaynaklarına el konuldu.

binance

İsrail, Hamas Bağlantılı Sayısız Hesabı Engelledi

Financial Times’ın haberine göre, 7 Ekim’de gerçekleşen Hamas’ın İsrail’e yönelik saldırısından sonra, Binance platformunda Hamas ile bağlantılı olduğu düşünülen yüzlerce hesap askıya alındı. İsrailli yetkililer, platformda yer alan diğer yüzlerce hesapla ilgili ek inceleme talep etti.

Binance temsilcileri bu durumu doğruladı ve Financial Times’a yaptıkları açıklamada, sınırlı sayıda hesabın kapatıldığını, ancak kesin rakamların henüz paylaşılmadığını belirtti.

İsrail Ulusal Bilişim Dairesi’nin başkanı Tom Alexandrovich, kripto paraların terörist faaliyetlerin finansmanında önemli bir araç haline geldiğini ve bu tür bağışların son zamanlarda önemli ölçüde arttığını vurguladı.

İsrailli otoriteler, 7 Ekim 2023’te başlayan saldırılardan bu yana Hamas ile bağlantılı birçok bağış kampanyasını belirlediklerini ifade etti.

Öte yandan, ABD otoriteleri de Binance’teki bazı hesapların Hamas ile ilişkili olduğunu daha önce belirtmişti. ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) bu sene Mart ayında Binance hakkında açtığı dava kapsamında, borsanın 2019’da Hamas ile bağlantılı hesaplar hakkında bilgilendirildiği aktarıldı.

Tether, Büyük Bir Fonu Engelledi

USDT’nin ihraççısı olan Tether, Ukrayna ve İsrail’deki yasa dışı eylemlerle bağlantılı olduğu düşünülen bazı cüzdan adreslerini engellediğini duyurdu. Bu adreslerde yaklaşık 873.000 dolarlık varlık bulunmaktaydı.

Tether, bu konuda İsrail Terörle Mücadele Finansmanı Ulusal Bürosu (NBCTF) ile birlikte çalıştığını belirtti.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!