Altcoin Haberleri

Ripple SEC Davasında Anlaşmalara Uyarsa Sonuç Ne Olur?

2021 05 20 15.14.49

Başlangıçta, Ripple davası SEC’i destekliyor gibi görünüyordu. XRP piyasası bir gecede çöktü, borsa varlıkları listeden çıkardı, piyasa duyarlılığı Ripple aleyhine döndü ve eleştirmenler şirketi kıyamet olarak adlandırmaya başladı. Ancak önümüzdeki altı ay içinde Ripple geri dönüş yaptı. Tüm bu gelişmeler nedeniyle dava uzlaşmayla sonuçlanabilir. Peki bu nasıl görünecek?

XRP topluluğunun sevilen avukatı Jeremy Hogan, son videosunda böyle bir işlem gerçekleşirse ne olacağını analiz etti.

Son üç yılda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto şirketlerine karşı düzinelerce dava açtı. Çoğu şirket, düzenleyicilerle bir anlaşmaya varmak için hızla harekete geçti. Bazı insanlar için bunun nedeni, SEC ile savaşacak kaynaklara sahip olmamalarıdır. Diğerleri, yasaları çiğnediklerini bildikleri için.

xrp fiyati ripple fiyati

Kik Interactive ve Telegram (ilginç bir şekilde, şifreleme alanına girmeden önce ikisi de anlık mesajlaşma şirketleriydi) SEC ile kafa kafaya rekabet eden iki şirket. Hepsi kaybetti ve sonunda uzlaşmak zorunda kaldılar. Jeremy’ye göre, Ripple büyük olasılıkla bu şekilde gidecek.

Kik ve Telegram’dan öğrenen Jeremy, Ripple’ın işlemden kazanmayı umduğu üç şeyi özetledi.

Ripple ‘ın İhtiyacı Olan Şey

Ripple için bakılması gereken ilk şey, işini sürdürüp sürdüremeyeceğidir. Paragon Coin gibi bazı kripto şirketleri, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yasaklandı ve operasyonlarını durdurmak zorunda kaldı.

Bir ceza verilirse veya satışlardan elde edilen karların distorsiyonu olacaksa, şirketi iflas ettirmeyecek düzeyde olması gerekir… Bu anlaşmada gördüğümüz rakam ne olursa olsun, Ripple’ın karşılayabileceği bir tutar olacaktır.

Ripple’ın kaybedeceği ikinci şey, ilerlemenin netliğidir. Ripple ve ikincil piyasa, bunun arkasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun çöküşünün olduğunu bilmelidir. Jeremy’ye göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ikincil piyasada (borsa) XRP menkul kıymetlerinin ihlal edildiğine ilişkin gelecekteki tüm iddiaları iptal etmeyi asla kabul etmeyecek.

telegram 12

Ancak düzenleyici, “davadan kaynaklanan satışların menkul kıymet satışı olmadığını” açıkça belirtebilir.

Başka bir çözüm, Ripple’ın barındırılan XRP’yi doğrudan akredite yatırımcılara ve/veya şirketlere satmasıdır. Bunu, talep üzerine likidite (ODL) müşterilerine XRP satarak yapabilir. Bunlar genellikle bankalar ve ödeme işlemcileridir.

İkisi böyle bir işlemi kabul ederse, XRP yakında borsaya geri dönebilir.

Bir sonraki etki, borsalara XRP’yi yeniden listeleme güveni verecek. Sadece biraz zorlamaya ihtiyaçları var ve belirtildiği gibi bir anlaşmanın XRP tokenini yeniden listelenmesine yol açacağından eminim.

Ancak bu tür işlemlerde en önemli şey, Ripple’ın menkul kıymet ihlallerini net bir şekilde anlayan ilk kripto şirketi olacak olmasıdır.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!