ALTCOİN

Borsalardaki Ethereum Fiyatları Son İki Yılın En Diblerini Gördü!

2021 05 20 15.14.49

Merkezi kripto borsalarında depolanan Ethereum miktarı, iki yılın en düşük seviyesi olan 12.447.941 ETH’ye ulaştı. Glassnode ekibi verileri aldıktan sonra, borsa tarafından tutulan Ethereum’un devam eden düşüşünü gösteren aşağıdaki grafiği de paylaştı.

Yukarıdaki şekilde, eğilim tersine dönmeden ve ETH borsada akmaya devam etmeden önce, kripto para borsasının Ethereum dengesinin Mayıs ayında kısa bir süre yükseldiği görülebilir. İlk dalgalanma, Ethereum’un 23 Mayıs’ta 1.728 $’lık yeni bir düşük seviyeye ulaştığı geçen ay kripto piyasasının satılmasına bağlanabilir. Satış, Tesla’nın Bitcoin’ini sattığı spekülasyonuna bağlandı ve Çin, 2018’de BTC madenciliği ve kripto ticareti yasağını yineledi.

Viewbase verilerine göre, Ethereum’un son 30 gündeki çıkışı, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi 1.042.493 ETH idi. Bu, Bitcoin gibi, Ethereum yatırımcılarının da ETH’lerini satılık kripto para borsalarına gönderme dürtüsünü bastırdığı anlamına geliyor.

eth outflows in the last 30 days
Borsalardaki Ethereum Fiyatları Son İki Yılın En Diblerini Gördü! 1

Fiyat hareketleriyle ilgili olarak, Ethereum bugün erken saatlerde 2.800 dolarlık direnç seviyesinde reddedildikten sonra 2.600 dolarlık fiyat bölgesinde işlem gördü. İkinci direnç, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, Mayıs ortasından bu yana Ethereum için kalıcı bir engel olan 50 günlük hareketli ortalama (beyaz) ile de yakınlaşıyor.

Grafikten, işlem hacmindeki düşüş ve MACD’nin taban çizgisini kırmak için yeterli güç gösterememesi nedeniyle Ethereum’un bu hafta sonu 2.000 USD’yi test edebileceği de görülebilir.

Tüm altcoinler gibi, trader’ler ve yatırımcılara kripto piyasasında ETH’nin kaderinin Bitcoin’e bağlı olduğu hatırlatılıyor. Şu anda, Çin’in Weibo’sunda Bitcoin ile ilgili sosyal medya hesaplarına yapılan son darbe nedeniyle BTC, 36.000 USD destek alanını kurtarmaya çalışıyor.

Bu nedenle, haftalık kapanıştan önce BTC daha fazla kayıp yaşayabilir. Dolayısıyla tekrar düşmeye başlarsa Ethereum dahil tüm kripto piyasası BTC’yi takip edecek.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!