Bitcoin HaberleriAltcoin Haberleri

Beyaz Saray’dan Türkiye Yasakları Konusunda Açıklama! Çok Sürmeyecek!

Ülkemizde kripto para birimleri ile yapılan ödeme işlemlerine, Resmi Gazete’de yayımlanan TCMB yönetmeliği ile yasak resmi olarak getirildi. Bu karar ile birlikte artık kripto para birimleri ödemelerde doğrudan veya dolaylı olarak kullanılamayacak ve aynı zamanda bu yönde hizmetler sunulamayacak.

Yürürlüğe konulan bu kripto para yönetmeliği, ülkemizdeki Bitcoin camiasının önde gelen isimlerinin, ekonomistlerin ve uzmanların tepkisine yol açtı. Tepkiler elbette ki Türkiye ile sınırlı değil. Küresel kripto para piyasalarının öncü isimleri de kripto para ödeme yasağına eleştirilerde bulunuyor.

Kripto paralara gelen yasak ile ilgili yorumlarda bulunan son isim ise Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın İletişim Direktörü olan Anthony Scaramucci oldu. Scaramucci, ülkemizdeki mevcut yasakla ilgili “cin şişeden çıktı” ifadesini kullandı.

Skybridge Capital’in Baş İşletme Şefi görevinde bulunan Anthony Scaramucci’nin konu ile ilgili yorumları şu şekilde:

“Türki̇ye’de uygulanmaya başlayan yasağın benzerleri̇ni̇ başka ülkelerdende göreceği̇z fakat bu kısıtlayıcı eylemler Bi̇tcoi̇n’i̇ durduramayacaktır. Kri̇pto paraların büyümesi̇ her şeki̇lde devam edecekti̇r.

Elbette ki̇ bu engelleme yönlü gi̇ri̇şi̇mler kri̇pto paraların fi̇yatlarında olumsuz etki̇ler oluşturacaktır, laki̇n uzun vadeli̇ olacağı kanaati̇nde deği̇li̇m.

Di̇kkati̇mi̇ çeken bi̇r başka nokta i̇se bu yasakların veya engelleme yönlü gündemi̇n olduğu ülkelerde yerel para bi̇ri̇mleri̇ni̇n i̇sti̇krarı konusunda sıkıntılar yaşanması. ”

Anthony Scaramucci, verdiği demeçlerin devamında bir numaralı kripto para birimi BTC’nin verdiği boğa sinyallerine dikkatleri çekti ve hiçbir olayın Bitcoin’in yükseliş yolculuğunu durduramayacağını belirtti. Kripto para sever isim, 2021 yılı içerisinde Bitcoin’in fiyat olarak 100.000 doları göreceği yönünde tahmininde bulunmuştu.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!